Rīta intervija

Mārtiņš Panke: Investīciju piesaisti Latvijai sekmētu pašvaldību lielāka ieinteresētība

Rīta intervija

Ukrainas karavīri atgūst veselību Latvijā. Stāsta ārste Anda Nulle

Žaneta Ozoliņa: Rīgas konferencē Latvijai svarīgi parādīt, ka esam globāls spēlētājs

Ozoliņa: ES reformēšana ir ilgs process

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) reformēšana ir ļoti ilgs process, un jāsāk domāt, vai dažādie reformu piedāvājumi patiesībā jau nesāk traucēt, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Universitātes profesore un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa.

LATO 11. un 12. oktobrī rīkos starptautiskās drošības un politikas "Rīgas konferenci 2019". Tajā citu jautājumu starpā tiks pārrunātas pārmaiņas Eiropas politiskajā elitē, digitālā laikmeta izaicinājumi, Rietumu attiecības ar Krieviju un NATO darbības nākotne. Komentējot konferencē pārrunājāmās tēmas, Ozoliņa norādīja, ka, piemēram, ES reformēšana ir ļoti ilgs process, bet vajadzība ir krietni lielāka nekā agrāk. "ES ir tāda tendence, ka sajūtot, ka kaut kur sāk degt, nāk klajā ar dažādiem [ierosinājumiem]. Galds jau ir piekrauts ar tādām kaudzēm un jādomā, ka tik šīs reformas nesāk traucēt," teica Ozoliņa.

Savukārt runājot par Krievijas attiecībām ar pasauli, Ozoliņa atzina, ka šis jautājums ir svarīgs, jo kopš 2014. gada rietumvalstu dialogs ar Kremli ir neveikls, vājš un "nav uzlikts uz pamatiem". "Atgriešanās pie sarunas ir viens no dienaskārtības pamatiem," sacīja profesore. Pasaulē veidojas savdabīgs spēka trijstūris - ASV, Krievija un Ķīna, kas ir ne pārāk lielas cerības vēstošs, jo divas no šīm valstīm ir nestabilas savās politiskajās un ekonomiskajās prioritātēs, atzina Ozoliņa.

KONTEKSTS:

Konferences mērķis ir veidot labvēlīgu vidi viedokļu apmaiņai un diskusijām. Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un Latvijas Aizsardzības ministriju. Pirmā "Rīgas konference" notika 2006.gadā.  "Rīgas konference 2018" pulcēja lielāko dalībnieku skaitu pēdējo desmit gadu laikā - 650 dalībnieku no vairāk kā 40 valstīm.

Plašāku informāciju iespējams atrast "Rīgas konferences 2019" tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti