Dienas ziņas

Pensionāri Priekuļos gandarīti par īstenoto sociālo projektu

Dienas ziņas

Ziemassvētki vienpadsmit bērnu ģimenē

Bērni dāvina prieku vientuļajiem pensionāriem

Ozolainē bērni Ziemassvētkos apciemo vientuļos pensionārus

Mīļas sarunas, dāvanas un svecīšu liesmas eglītes zaros Ziemassvētkos ir teju katrā mājā, tomēr netrūkst arī cilvēku, kam vienīgais sarunu biedrs ir mājas četrkājainais mīlulis. Bauskas novada Ozolaines pamatskolas bērni jau 12 gadus pirms Ziemassvētku brīvlaika rīko labdarības koncertu, bet Ziemassvētkos ar dāvanām un nelielu koncertiņu dodas pie vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

Ozolaines pamatskolas bērni pansionātā koncertā ieradās ar mazo skolas autobusu. Viens no skolēniem, kas piedalās koncertā, Roberts Krišjānis stāsta, ka ikgadējā koncertā piedalīsies trešo reizi un atmiņā no iepriekšējiem gadiem ir palikušas veco cilvēku atmiņas.

Pirmā pietura ir pie Elizabetes kundzes, kura ilgus gadus strādājusi tepat pagastā par vienkāršu strādnieci. Un, lai gan saņemot dāvanas, saimniece bažīgi teic, ka degviela jau tagad tik dārga, kad mazajā virtuvītē atskan daudzbalsīgs „Klusa nakts, svēta nakts", acis iemirdzas priekā. „Šie bērni jau lieli palīgi. Kādreiz jau es aizeju pie dakteriem. Es jau vairs nevaru – tik ar spieķīti... Tie bērni ir palīdzīgi," saka Vecsaules pagasta pensionāre Elizabete Saulīte.

Tikpat sirsnīgi skaitāmpantiņi un bērnu dziedātās Ziemassvētku dziesmiņas skan arī pie Marijas kundzes, kura šogad sagaida jau savus 90. Ziemassvētkus. „Būtībā sajūtas visu laiku ir vienas un tās pašas... Tu ieej pie tiem cilvēkiem... Prieks, asaras, laime, un, manuprāt, tas ir tas jaukākais, ko var redzēs pirms Ziemassvētku vakara. Tad tu novērtē savus tuvākos apkārtējos cilvēkus un aizdomājies, cik tavas ģimene tev ir dārga," saka Ozolaines pamatskolas absolvente Agita Gabranova.

Ideja par palīdzīgas rokas sniegšanu  skolēniem radusies pirms 12 gadiem, kad projektu nedēļā izpētījuši, kādos apstākļos dzīvo pensionāri. „Mums ir skolas noslēguma koncerts eglītei. Ir mums labdarības kastīte, un šajā kastītē vecāki, kuri atnākuši uz koncertu, var ziedot šim braucienam. Vecāki tur ir saziedojuši naudiņu. Un par šo naudiņu iznāca ne tikai cepumi un konfektes, bet arī aploksnītes ar naudiņu, kas noderēs zālītēm, malciņai vai kaut kam tādām," par iedibināto tradīciju stāsta Ozolaines pamatskolas skolotāja Daina Jermalaviča.

Šogad ziemassvētku prieku skolēni ienesa sešās Vecsaules pagasta veco ļaužu sētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti