Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ovīšos atklāta laimes pastkaste

Ovīšu ciemā atklāta laimes pastkaste

Ventspils novadā dzīvo viena no lielākajām Latvijas lībiešu kopienām un no šodienas Ovīšu ciemā, kas ir viens no lībiešu krasta mazajiem ciemiem Ziemeļkurzemē, atklāta laimes pastkaste. Ne tikai ciema iedzīvotāji, bet ikviens, kas nokļūst Ovīšos, var atcerēties kādu savu laimes mirkli un iemūžināt to vēstulē, ko pēc tam iemet  laimes kannā.

Ovišu ciems Ventspils novadā pirms 2. Pasaules kara varēja lepoties ar 52 saimniecībām, bet nu te ir ap desmit māju. Būšot vairāk, jo tukšajās sētās atgriežas kā mantinieki, tā vasarnieki.

Pirms pieciem gadiem ir nodibināta "Ovīšu draugu kopa" ar 25 aktīvistiem,  ar kuru  palīdzību realizēta ideja:

no šodienas ikviens Latvijā, atbraucot uz  piejūras ciemu Ziemeļkurzemē, var atstāt savu vēstuli laimes pastkastē.

"Katram mēs liekam padomāt: kas manā dzīvē bija laimīgs? Un tā apstāšanās un padomāšana jau vien raisa to, ka kaut kas laimīgs vēl notiks! Un, tad pēc kāda laika, varbūt pēc 100 gadiem, tie ovīšnieki, kas šeit būs – brīnīsies: kāda viņiem bija laime! Cik laimīgi viņi dzīvoja!" vērtēja Ovīšu "Draugu kopas" aktīvists Rauls Vēliņš.  

Ideja par kādu laikmeta zīmi Lašu placī iesniegta pašvaldības ideju konkursam "Es savam novadam", un ar ļoti minimāliem līdzekļiem, kopīgu talkošanu un Popes muižas biedrības dāvinājumu - vecajiem muižas dakstiņiem, kopīgi radīta šī būve. 

"Lēnītēm. Pamazām. Kā kamolītī tinam dziju, tā kamolītis veidojas liels. Tā arī mūsu ciemā ar norisēm viss notiek. Ir lielais projekts par šo Lašu placi. Nosaukums "Lašu placis" arī radies vēsturiski. Te tirgojušies piekrastes zvejnieki," stāstīja Ovīšu "Draugu kopas" aktīviste Iveta Bādere.

"Laimes pastkastei" vecajā piena kannā  ir simboliska nozīme. Ciema iedzīvotāji paši ir savas laimes kalēji ne tikai pārnestā, bet tiešā nozīmē.

Pastkastes saturs tikšot  publicēts Ovīšu kopas mājaslapā katru nedēļu - kā laikmeta liecības un ikviena Ovīšu ciema apmeklētāja ļoti privātie stāsti par laimi.

"Kas ir laime? Ja tev labi cilvēki apkārt! Arī bērni, labi mazbērni. Un tad var dzīvot un visa kā pietiek," teica lībiešu ansambļa "Kāndla" dalībniece Ārija Klēvere.

Ventspils novada iedzīvotājs Andis Zariņš piebilda: "Es vairāk šajā mirklī piekrītu Imantam Ziedonim. Ka viņš saka, ka tāda liela laime nemaz nav: ir tādi mazi ikdienības prieki! Un tad viņus vajag sevī paturēt, tie krājas, un ikdiena ir daudz saulaināka!"

Ovīšu draugu kopa šos Ziemassvētkus sagaida ar pārliecību, ka kopā var daudz. Un  jaunajā gadā jau plāno nākamo kopīgi paveicamo darbu. Draugu kopa ir iecerējusi robežzīmes uzstādīšanu, lai atgādinātu, ka tieši šī ir vieta, kur ventiņu zemes pāriet lībiešu vēsturiskajās teritorijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti