Otro Zolitūdes eksperimenta norises dienu noteiks pēc laika apstākļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nākamnedēļ Zolitūdē traģēdijas notikuma vietā notiks otrais vērienīgais eksperiments, kurš nepieciešams, lai noskaidrotu precīzus traģēdijas cēloņus. Precīza eksperimenta norises diena vēl nav noteikta, jo tā būs atkarīga no meteoroloģiskajiem un citiem apstākļiem.

Šobrīd aktīvi turpinās izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas lietā, taču precīzu notikušā cēloņu noskaidrošanai ir jāveic dažādi eksperimenti, kas ekspertiem parādīs, kādā stāvoklī atradās sabrukušās ēkas daļas traģēdijas dienā, informēja Valsts policija.

Pirmais eksperiments notika no 15. līdz 17.aprīlim, kad tika radīti apstākļi, kas lika iebrukt vienai no iepriekš nesabrukušajām jumta konstrukcijām, taču nākamnedēļ 27.vai 28.maijā notiks otrais eksperiments, kura laikā tiks dedzinātas nesabrukušās jumta konstrukcijas.

Precīzu eksperimenta datumu un laiku eksperti vēl nav noteikuši, jo tas būs atkarīgs no dažādiem faktoriem, galvenokārt no meteoroloģiskajiem  apstākļiem.

Otrais eksperiments nepieciešams, lai izpētītu, kā uguns varējis ietekmēt jumta stiprību, jo aptuveni divus gadus pirms traģēdijas uz „Maxima” veikala jumta bija izcēlies ugunsgrēks.

Eksperimenta laikā dedzinās vēl nesabrukušās jumta konstrukcijas, lai izpētītu, kā uguns varējis ietekmēt jumta stiprību, jo aptuveni divus gadus pirms traģēdijas būvdarbu laikā uz veikala jumta izcēlās ugunsgrēks. Eksperiments notiks otrdien vai trešdien atkarībā no laikapstākļiem, bet apkārtējo namu iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, mierina Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

„Visticamāk, kontrolētā dedzināšana notiks salīdzinoši īsu laiku, tas nebūs tik apjomīgs eksperiments kā pirmais, kas turpinājās vairākas dienas,” atzina policijas pārstāvis.

„Šajā gadījumā tas noteikti būs mērāms stundās vai minūtēs. Apkārtējiem iedzīvotājiem satraukumam noteikti nav pamata, jo ugunsgrēks tiks pilnībā kontrolēts. Jau tagad tiek veidota aizsargsiena, kas pasargās apkārtējo vidi no šīm liesmām.  [..] Viss izmeklēšanas eksperiments ietver gan šo, gan iepriekšējo eksperimentu, gan daudzus un dažādus mērījumus, ko veic eksperti, tāpēc, protams, tas ir jāskata kompleksi. Tādēļ es pagaidām atturētos komentēt, kad varētu būt ekspertīžu rezultāti, bet tas noteikti nebūs tuvākajās dienās. Iespējams, rudenī,” prognozēja Sadovskis. 

Eksperiments ar uguni notiks uz  konstrukcijas daļas, tuvu dzīvojamai ēkai. Lai ēka neciestu, tās sienas tiks nosegtas ar īpašu ugunsdrošu materiālu. Arī dedzināšana notiks stingrā ugunsdzēsēju uzraudzībā, un apkārtējo māju iedzīvotājiem nav iemesla uztraukties. Kad būs savākti atlikušie lietiskie pierādījumi, policija traģēdijas vietu atstās un ēkas īpašnieks varēs novākt gruvešus, visticamāk, tas notiks līdz Jāņiem.

 Kad būs savākti atlikušie lietiskie pierādījumi, policija traģēdijas vietu atstās un ēkas īpašnieks varēs novākt gruvešus. Visticamāk, tas notiks līdz Jāņiem.

Kopš traģēdijas ir pagājis pusgads un pašlaik kriminālprocesā par cietušajiem atzīti 103 bojāgājušo tuvinieki, 51 cietušais, kurš traģēdijā guvis miesas bojājumus un 40 personas, kurām nodarīts materiālais vai morālais kaitējums.

Jau ziņots, ka aprīļa vidū notika kontrolēta jumta sabrucināšana traģēdijas ēkas konstrukcijās.

Tāpat policija plāno izņemt pierādījumus, kuri joprojām ir apglabāti zem trešā jumta nogruvuma gruvešiem.  

Pērn novembrī veikala „Maxima” jumta iebrukšana laupīja 54 cilvēku dzīvības, daudzi cilvēki tika ievainoti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti