Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlas iedzīvināt Tukuma pilskalnu

Prāta spēļu Latvijas kauss 2019

Otro gadu prāta spēles izbrauc uz reģioniem Latvijas kausa ietvaros

Kopš pagājušā gada visā Latvijā tiek organizēts prāta spēļu Latvijas kauss. Šo spēļu mērķis ir noskaidrot erudītāko Latvijas komandu un, līdz ar to, arī pilsētu. Pērn uzvarētāju kauss nonāca rīdzinieku rokās, bet prāta spēļu organizatori pieļauj, ka šogad tas varētu mainīties.

Prāta spēļu Latvijas Kauss ir apceļojis jau pusi no pieteiktajā 32 vietām un šajā reizē erudīcijas sacensība tiek organizēta Smiltenē. Kultūras nama zāle ir pilna un pieteikšanās spēlei noslēgusies jau pirms divām nedēļām, spēļu organizatori secina, ka šis ir viens no posmiem, kur dalībnieku rindas aizpildījušās visātrāk. Komandā ir četri līdz seši cilvēki un vakara gaitā tiek izspēlētas 10 tematiskās kārtas, kuras izvēlas spēles dalībnieki.

“Mēs dzīvojam uz vienas ielas un ideja kā tāda – paprovēt, pataustīt, kas tas tāds ir. Cilvēki ir atkārtojuši visu to, kas te ir rakstīts par Smiltenes novadu, par Eiropas Savienību, iepazinušies, kaut ko internetā ir sastudējušies cītīgi," saka Toms, spēļu dalībnieks.

“Mums ir vesela kārta, kas ir par Smilteni, tas ir paredzēts ar tādu domu, lai vietējie, kas ikdienā nespēlē, lai viņi arī varētu savā kārtā iegūt punktus un sacensties ar tiem, kas atbraukuši no kādas citas pilsētas un ir jau pieredzējušāki spēlētāji," skaidro Prāta spēļu vadītājs Edijs Začs.

“Mēs esam aizgājuši no Rīgas, bet tās spēles ir atnākušas līdzi un tas ir tiešām ļoti labs laika pavadīšanas veids, sevis izzināšanas veids, būšanas kopā ar citiem cilvēkiem veids un tiešām lieliski, paldies," tā spēlētāja Līga. 

Pagājušajā gadā pēc pirmā Prāta spēļu Latvijas kausa secināts, ka atsaucība no dalībniekiem ir liela un ir vērts turpināt. Paši organizatori, abi brāļi Zači, šādas spēles rīko jau kopš 2011.gada, bet to līdz šim darījuši tikai Rīgā. Atšķirībā no vairākām citām viktorīnām, šajās dalība ir bez maksas un izdevumus, kas saistās ar prāta spēļu organizēšanu, sedz pašvaldības un dažādi atbalstītāji.

“Mēs arī uzrunājam pašvaldības, ar Pašvaldību savienību sadarbojamies, viņi mums palīdz šis te pašvaldības apzināt," skaidro Začs. 

Prāta spēļu dalībnieki vērtē, ka šāda veida pasākumam ir pievienotā vērtība – tā ir ne tikai izklaide, bet arī zināšanu papildināšana. Ir komandas, kas piedalās ne tikai savā novadā notiekošajās prāta spēlēs, bet dodas arī uz citām pilsētām, tur startējot zem tā paša komandas nosaukuma. Prāta spēļu kausa noslēgums gaidāms rudenī, kad visu posmu pirmo trīs vietu ieguvēji sacentīsies piecās grupās pusfinālā un pēc tam finālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt