Otrdienas rītā apgrūtināta braukšana posmā uz Liepājas šosejas

Otrdienas rītā apgrūtināta braukšana ir uz Liepājas šosejas no Anneniekiem līdz Blīdenei, informēja "Latvijas Valsts ceļi".

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana vietām Kurzemē un vietējiem autoceļiem dažviet Kurzemē, Latgalē un Vidzemē. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Braukšanas apstākļu uzlabošanai strādā 19 ''Latvijas Autoceļu uzturētāja'' tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Dobeles, Liepājas un Talsu apkaimē. 

Nokrišņu un atkušņa ietekmē saglabājas šķīdonis uz grants ceļiem galvenokārt Kurzemē un valsts centrālajā daļā, patlaban transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti 44 grants ceļu posmos. Vienlaikus grants ceļi daudzviet joprojām ir apledojuši, tāpēc autovadītājiem jāizvēlas drošs braukšanas ātrums un jārēķinās ar papildu laiku ceļā. Vietām braukšanu apgrūtina arī risas un bedres ledū, kas izveidojušās, kūstot sniega kārtai, ar kuru grants ceļi tiek uzturēti ziemā.

Visvairāk posmu ar pagaidu masas ierobežojumiem šķīdoņa dēļ ir Kurzemē un valsts centrālajā daļā. Karte ar posmiem, kur noteikti ierobežojumi, redzama šeit.

Šķīdoņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem būtiski pasliktinās, jo ceļa segas būs pārmitrinātas, zaudēs nestspēju. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti