Otrdien - policijas eksperiments Zolitūdes traģēdijas vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Troksnis būs dzirdams, bet milzu nogruvuma nebūs. Tā policija raksturo otrdien pussagruvušajā Zolitūdes “Maximā” plānoto eksperimentu, lai traģēdijas izmeklēšanas nolūkos noskaidrotu ēkas siju izturību.

Šodien ēkā nojauktas palīgkonstrukcijas, kas līdz šim balstīja palikušās sijas. Tagad tiks novērots, vai sijas jeb kopnes spēj turēt savu un jumta svaru. Ja eksperti līdz rītam nekonstatēs būtiskas svārstības, varēs sākt eksperimentu. Uz jumtiem ir izveidoti baseini, kurus pakāpeniski piepildīs ar ūdeni, tā noslogojot sijas un fiksējot, pie kādas slodzes tās lūst.

"Šis process nebūt nebūs ātrs, jo tas viss notiks pakāpeniski, soli pa solim ilgstošā laika periodā, izpētot svārstības, kā uzvedas kopnes un pastāvīgi veiktu datu fiksāciju un viņu nolasīšanu no zinātniskās aparatūras," skaidro Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Tāpēc nav precīzi nosakāms, kurā brīdī sijas lūzīs un eksperiments beigsies. Eksperimentā klāt būs tikai neatkarīgie eksperti, kurus norīkojis procesa virzītājs. Tikmēr policija pievērsīs īpašu uzmanību sabiedriskajai kārtībai.

Policijā arī norāda: sabiedrībai jābūt pacietīgai – ne tūlīt pēc eksperimenta, ne izpētes starpposmos nekādas detaļas par tā rezultātiem nepubliskos. Arī precīzs termiņš ekspertu gala slēdzienam vēl nav zināms.

Portālā lsm.lv policijas eksperimentam varēs sekot tiešraidē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti