Panorāma

Būs mazāk valsts naudas jauniem tēriņiem

Panorāma

Sācies 20. Garīgās mūzikas festivāls

Kundziņsalā atklāj bezsaimnieka konteinerus

Ostas uzņēmums: Kundziņsalā uzietie 200 konteineri tur atrodas jau kopš padomju laikiem

Konteineri ar nezināmām vielām, par kuru glabāšanu Rīgas brīvostā lietvedību sācis Valsts vides dienests, ostas teritorijā atrodas jau kopš padomju laikiem, Latvijas Televīzijai sacīja uzņēmumā “Baltijas konteineru termināls”. Dažiem konteineriem jau ir konstatēta sūce.

Par to, ka Rīgas brīvostas teritorijā Kundziņsalā atrodas aizdomīgi konteineri, Valsts vides dienests paziņoja pirmdien, 21.augustā. Pēc sākotnējas informācijas tie ir 208 jūras konteineri no metāla, kuri jau ilgstoši atradās teritorijā, kuru apsaimnieko uzņēmums “Baltijas konteineru termināls”. Daži no tiem satur neidentificētas ķīmiskas vielas.

“Baltijas konteineru termināls” ir privātais termināls, kas darbojas Rīgas brīvostas teritorijā un nodrošina kuģu pietauvošanos pie piestātnes, ka arī konteineru iekraušanu un izkraušanu.

Pašā uzņēmumā detalizēti skaidrot situāciju atsakās, tomēr īsā telefonsarunā “Baltijas konteineru termināls” izpilddirektors Aldis Zieds norādīja, ka

konteineri uzņēmuma teritorijā atradušies kopš padomju laikiem, un daudzām valsts iestādēm par to bija zināms.

Tomēr par to, ka no dažiem konteineriem sāk sūkties nezināmas izcelsmes šķidrums, līdz šim neesot bijis zināms. To kārtējas patruļas laikā ir konstatējuši Ostas policijas darbinieki.

“Kamēr tie tika uzglabāti, kas ir pieļaujams, kravas glabājas ostas teritorijā; kamēr tie neradīja apdraudējumu, tie netika pētīti. Problēmas, ka tiem nav pavadošo dokumentu,” skaidro Ostas policijas priekšnieks Valdis Voins.

Gaisa mērījumos, ko pirmdien veicis VUGD, nav konstatēti nekādi izgarojumi, līdz ar to nav bīstamības apkārtējiem.

Termināla teritorija ir muitas zona. Un līdz ar atbildīgo dienestu paaugstināto interesi objektam nepiederošiem ieeja tur ir liegta. 

Tomēr saskaņā ar neoficiālu informāciju runa ir par konteineriem, kas atrodas tieši aiz kādas ēkas.

Spriežot pēc publiski pieejamiem satelīta attēliem, gadiem ejot, tie tika pārvietoti pa teritoriju, bet izvesti un utilizēti netika. Tas radījis izbrīnu Valsts vides dienestam (VVD).

“Vizuāli izvērtējot, daži konteineri ir tukši. Bet dažos atrodas, iespējams, ķīmiskas vielas un, iespējams, citas preces, kas tur atrodas no 90.gadu sākuma,” norāda VVD Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs Elmārs Jasinskis.

Pašlaik sūce konstatēta četriem konteineriem, kas ir iekrāmēti kompaktā kubā. Par pārējo konteineru saturu esot grūti spriest. Noplūdušā šķidruma analīzes Valsts vides dienests izlēmis neņemt. 

Termināla īpašniekiem līdz 25.augustam jāsniedz paskaidrojums, kā izveidojusies pašreizējā situācija. Savukārt līdz 20.septembrim uzdots ekspertu klātbūtnē atvērt katru konteineru, noskaidrot saturu un utilizēt to.

Valsts vides dienests ir sācis lietvedību par administratīvo pārkāpumu. Pamata ierosināt krimināllietu pagaidām nav, jo noplūdes apmērs nav liels.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt