Organizācija: Latvijā seksuālo minoritāšu tiesību ievērošanā vissliktākā situācija ES

Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) tiesību ievērošanas situācija Latvijā joprojām ir vissliktākā Eiropas Savienībā (ES), secināts jaunākajā seksuālo minoritāšu tiesību aizstāvju organizācijas "ILGA Europe" novērtējumā "Rainbow Europe 2010" par LGBT tiesību stāvokli Eiropā.

Organizācija vērtē seksuālo minoritāšu tiesību ievērošanu skalā no 0 līdz 100%, kur 0 vērtējums nozīmē būtiskus cilvēktiesību pārkāpumus LGBT tiesību jomā, bet 100% - pilnīgu līdztiesību un cilvēktiesību ievērošanu.

Seksuālo minoritāšu tiesību situāciju Latvijā organizācija novērtējusi ar 17%, un šis rādītājs pēdējo gadu laikā nav būtiski mainījies. Lietuva šajā pētījumā ieguvusi 23%, bet Igaunija - 35%.

Lai uzlabotu situāciju, "ILGA Europe" Latvijai rekomendē likumos un politikā, kas paredzēta cīņai ar naida runu, minēt arī seksuālo orientāciju, dzimuma identitāti un dzimuma pazīmes.

Tāpat organizācija Latvijai rekomendē ieviest normatīvus, lai atzītu un aizsargātu viendzimuma pārus, piemēram, paredzēt partnerattiecību reģistrāciju.

Zems rādītājs LGBT tiesību ievērošanas jomā arī citām ES valstīm, piemēram, Polija ieguvusi 18%, Bulgārija - 20%, Rumānija - 21%. Tāpat nedaudz virs 20% pētījumā ieguvušas tādas valstis kā Kipra, Lietuva, Itālija un Čehija.

Visaugstākos rādītājus, kuri pārsniedz 60%, ieguvušas tādas valstis kā Francija, Beļģija, Luksemburga, Lielbritānijae, Dānija, Spānija, Portugāle, Somija, Zviedrija un Malta, kura pētījumā ieguvusi visaugstāko rezultātu - 90%.

Rezultātu, kas ir robežās no 30% līdz 40%, ieguvušas tādas valstis kā Slovākija, Igaunija un Slovēnija. Savukārt rezultātu, kas ir no 40% līdz 50%, ieguvusi Vācija, Nīderlande, Īrija, Grieķija, Ungārija, Horvātija un Austrija.

Ikgadējā "Rainbow Europe" pētījumā tiek vērtēta situācija Eiropā LGBT tiesību jautājumos. Katru gadu pētījumā tiek atjaunota "Varavīksnes karte" un "Varavīksnes indekss", kurā tiek analizēta katras dalībvalsts izaugsme LGBTI tiesisko jautājumu risināšanā. Papildus "Rainbow Europe" tiek iekļauts gada pārskats par katras valsts nacionālā līmeņa ieguldījumu savas LGBTI kopienas labklājībā.

  7 komentāri
  Anonīms lietotājs 17890
  Jura Puriņa un jo īpaši lopiskais Jāņa Freiberga komentārs lieliski papildina tēmu kāpēc LGBT tiesību ievērošanas situācija Latvijā joprojām ir vissliktākā ES un tas ir ļoti nožēlojami un neveselīgi.
  Anonīms lietotājs 17722
  >> 22483 || Kā jau rakstīju iepriekš, hoseksualitāte nav bioloģiska norma. Jums, protams, gribētos, lai visi tā domātu, jo tas leģitimizētu, attaisnotu un kompensētu jūsu deviantās seksuālās tieksmes un deformēto un nenormālo psihi. Brīdī, kad kaut kādu pretdabisku iemeslu dēļ sabiedrība homoseksualitāti pieņems kā normu, tā būs nonākusi strupceļā un soļa attālumā no izmiršanas.
  Anonīms lietotājs 22483
  Sugas pastāvēšanu pašlaik apdraud nevis tas, ka zināms procents sabiedrības locekļu ir homoseksuāli, kā bijis visos laikos un kas ir bioloģiski normāli, ja jau reiz dabā tā ir, bet gan tas, ka cilvēce turpina bezatbildīgi vairoties, cilvēku skaits iz planētas turpina strauji augt, bet planētas, kas pārvērsta par atkritumu izgāztuvi, resursi nav neizsmeļami.
  Anonīms lietotājs 17722
  >> Anonīms lietotājs 22483 || Redziet, atšķirība ir tā, ka Veidemanes seksuālā dzīve ir normāla, bet Rinkeviča un viņam līdzīgo seksuālās tieksmes un seksuālā dzīve ir nenormālas. Patīk tas kādam vai nē, bet homoseksuālisms ir, bija un būs novirze no bioloģiskās normas. Homoseksuāļi ir seksuāli devianti īpatņi. Šādu attiecību propaganda ir bīstama, bet to skaita palielināšanās apdraud sugas pastāvēšanu un evolūciju.
  Anonīms lietotājs 22483
  Situāciju raksturo kaut vai komentāri pie rakstiem, kur ārlietu ministrs jaut ko pauž. Gandrīz neviens portāls šos slimos komentārus nemoderē un nedzēš, jo klikšķi dārgāki par portāla sanitāriju. Un tad ir tādas garīgi slimas personas kā Veidemane, kas zem ministra tvīta par dienu bez homofobijas, ievemj, lai nebāžoties viņai virsū ar savām perversijām. Lai nu kas būtu aicinājis guļamistabas durvis patutēt slēgtas (ko ministrs arī dara), bet Veidemane, kas raksta grāmatas par savu seksuālo dzīvi.
  Juris Puriņš
  BET - laikam gandrīz vislabākā post-sociālisma valstīs, par ko nudien neredzu iemeslu priecāties... Lai nu katrs guļ, ar ko grib, bet, ja vēlas to visiem izrādīt - vispār ir tāda diagnoze "exhibitionism", jeb latviski - "virinātāji"...
  Jānis Freibergs
  Vispār viņi nav cilvēka vārda cienīgi!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti