4. studija

Dzintaram jāmācās sarunāties ar klientiem

4. studija

Vai lauku veikali un to pircēji gatavi atteikties no plastmasas maisiņiem?

Speciālisti nosauc cilvēku pazušanas iemeslus

Organizācija «Bezvests.lv»: Latvijā gadā pazūd 800-1000 cilvēki

Brīvprātīgo organizācija „Bezvests.lv” jau septiņus gadus nodarbojas ar bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanu. Organizācijas pārstāvis Guntis Skrodelis norādīja, ka šo gadu laikā statistika saglabājusies nemainīga – vidēji gadā pazūd 800 - 1000 cilvēku.

Teju vai katru dienu sociālajos tīklos sabiedrība tiek informēta, ka atkal bez vēsts ir pazudis cilvēks.

Kā norādīja Skrodelis, iemesli cilvēku pazušanai ir dažādi – ģimenes attiecības, finanšu stāvoklis, arī astroloģiskā ietekme.

Bezvests.lv pārstāvis novērojis, ka pēdējā laikā jauni cilvēki neredz jēgu savai dzīvei un izdara pašnāvību.

Arī policija apstiprina, ka cilvēku pazušanas iemesli ir ļoti dažādi. No visiem bezvēsts pazudušajiem mirušo cilvēku skaits ir vien desmitā daļa vai pat mazāk. Vēl mazāka daļa no pazudušajiem ir  tie, kas ir cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem. Pārsvarā cilvēki pazuduši nelaimes gadījumu dēļ – noslīkuši vai, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem mežā palicis slikti ar sirdi.

Tomēr lielākajā daļā gadījumu cilvēki tiek atrasti,

atzina Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins. „Dažkārt cilvēks ir nolēmis doties uz ārzemēm un nav vēlējies, lai tuvinieki par to uzzina,” viņš piebilda.

Ir cilvēki, kuri kaut nakts vidū dosies palīgā meklēt pazudušos, bet ir tādi, kas ar informāciju dalās sociālajos tīklos. „Bezvests.lv” pārstāvis atzina, ka, protams, dalīties ar informāciju ir labi, bet dažkārt tīklotāji traucē. „Tie, kas sēž mājās un negrib nākt palīgā un raksta – dariet tā un šitā - tie dīvānu palīdzētāji vairāk traucē."

Savukārt VP ik gadu saņem virs 600 iesniegumiem par cilvēku pazušanu bez vēsts.

Arī astroloģe Guna Kārkliņa apliecināja, ka zvaigžņu un planētu stāvokļi spēj ietekmēt situācijas, kad cilvēkiem būtu jābūt piesardzīgākiem:

„Cilvēku astroloģiskajās kartēs ir tādas kombinācijas un stāvokļi, kas norāda, ka dažam no mums ir vairākas riska situācijas dzīvē, ka jābūt uzmanīgākām. Nevajag riskēt ar ekstrēmām lietām un nevajag iesaistīties konfliktos. Arī pilnmēness ietekme nav mīts. Mēdz būt, ka atsevišķiem cilvēkiem uz pilnmēness laiku saasinās emocijas un viņi sadara dažādas sliktas lietas.”

Ja kāds radinieks vai paziņa tik tiešām pazūd, policijai jāziņo nekavējoties, pirms tam pārliecinoties par informācijas patiesumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti