Pusdiena

Pusdiena 15.10.2018

Pusdiena

Ella Semjonova: Vai prezidentam būs jāizvēlas kāds no trim valdības plāniem?

No pašvaldībām uz Saeimu pošas pārdesmit deputātu, lielākoties opozicionāri

Opozicionāri no pašvaldībām pošas uz Saeimu; palikušie sola turpināt pieskatīt varu

Novembra sākumā jaunievēlētajā Saeimā darbu sāks vismaz 22 deputāti, kas līdz šim strādājuši pašvaldību domēs. Lielāko zaudējumu piedzīvos Rīgas domes opozīcija – deviņi deputāti dosies uz Saeimas namu. Taču, kamēr viņu vietā dome apstiprinās citus, caur nepilno komiteju sastāvu bez ierastās opozīcijas kritikas varētu virzīt pozīcijai izdevīgus lēmumus.

ĪSUMĀ:

  • 13.Saeimā darbu sāks 22 pašvaldību deputāti; 9 no viņiem – no Rīgas.
  • Līdz jaunu domnieku pilnvaru apstiprināšanas Rīgas domes komitejas var strādāt nepilnā sastāvā.
  • JKP – jauni domnieki būs tikpat aktīvi.
  • «Latvijas attīstībai» plāno turpināt iesāktās ieceres ar lielāko parlamentāro iesaisti.
  • Saeimā atgriezīsies arī Liepājas domnieks no «Saskaņas» Valērijs Agešins.

Vēl trīs nedēļas, kamēr uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētās Saeimas sastāvs, darbu pašvaldībās turpinās deputāti, kas startēja un ir tikuši parlamentā. Gandrīz puse no viņiem pašlaik strādā Rīgas domē.

Pašvaldības Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš apstiprināja, ka pēc darba sākuma Saeimā Rīgas domes komitejām var nākties strādāt nepilnā sastāvā, jo aizejošo domnieku vietā jaunus apstiprinās tikai domes sēdē.

Komitejas var strādāt arī nepilnā sastāvā, un to, vai līdz jaunpienācēju pilnvaru apstiprināšanai sasaukt vai nesasaukt komitejas sēdi, lemj komitejas priekšsēdētājs, skaidroja Liepiņš.

Pašlaik gan Rīgas opozīcijai vēl nav konkrētu bažu, vai abas koalīcijas partijas varētu censties šajā starpposmā skatīšanai komitejās virzīt kādus opozicionāru kritizētus lēmumprojektus.

Līdz šim tādu ir bijis daudz, atzina Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas vadītājs Rīgas domē Juris Jurašs. No Rīgas domes deviņiem “konservatīvajiem” uz Saeimu pāries septiņi, piemēram, Jānis Bordāns, Juta Strīķe, Evita Zālīte-Grosa.  

Jurašs pauda, ka viņam nav bažu, ka zudīs opozīcijas darba kvalitāte, «jaunie kolēģi Rīgas domē būs tikpat aktīvi, uzstādījumi nemainās – sekot līdzi, lai procesi Rīgas domē būtu maksimāli caurspīdīgi».

Par padarītajiem darbiem Rīgā Jurašs sauc trauksmes celšanu par nesaimniecisku vai pat koruptīvu rīcību. Turklāt tas esot visas opozīcijas kopīgs darbs.

Par caurspīdīguma prasīšanu domes darbā runā arī «Latvijas attīstībai» deputāts Rīgas domē Viesturs Zeps. Viņš turpmāk Jura Pūces vietā vadīs domes frakciju. Otrs aizgājējs uz Saeimu būs Mārtiņš Bondars. Zeps atzīst, ka Rīgas domē savā partijā zaudē divas galvenās personas.

Zeps gan norādīja, ka partija iegūst spēcīgu pārstāvniecību parlamentā, kas ļaus labāk īstenot tās ieceres, ko līdz šim mēģināja īstenot no domes deputātu pozīcijām, bet tagad to darīs ar lielāku parlamentāru iesaisti, piemēram, jautājumā par labākas pārvaldības principiem kapitālsabiedrībās.

Pēc vairāk nekā gada pastrādāšanas opozīcijā Liepājas domē Saeimā atgriezīsies «Saskaņas» deputāts Valērijs Agešins. Par būtiskāko veikumu viņš sauc atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā «černobiliešiem». Par vienu no problēmām, kuras vēl jārisina, viņš sauc vietu trūkumu bērnudārzos un bērnudārzu materiāli tehnisko stāvokli.

Pašvaldību deputātiem savās domēs darbs jāturpina līdz 6. novembrim, kad uz pirmo sēdi varētu sanākt jaunais Saeimas sasaukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt