Opozīcijas partija piedāvā «dzīves dārdzības mazināšanas pasākumu plānu»

Pašlaik opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) izskatīšanai Saeimā ir iesniegusi savu "nabadzības mazināšanas likumprojektu paketi", informēja ZZS.

ZZS izstrādātajā "dzīves dārdzības mazināšanas pasākumu plānā" ir seši likumprojekti. ZZS atkārtoti aicina samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) līdz 5% pirmās nepieciešamības pārtikas precēm: pienam, piena produktiem (skābajam un saldajam krējumam, kefīram, rūgušpienam, paniņām, rjaženkai, pilnpiena un vājpiena biezpienam, jogurtam bez piedevām), maizei, svaigai un atdzesētai gaļai un zivīm, vistu un paipalu olām.

Lai iedzīvotājiem būtu iespēja iegādāties tiem nepieciešamās zāles, ZZS piedāvā arī recepšu, bezrecepšu un kompensējamiem medikamentiem no šā gada 15.februāra piemērot samazināto 5% PVN likmi.

ZZS izstrādātajā "dzīves dārdzības mazināšanas plānā" piedāvāts līdz 0% samazināt PVN likmi dabasgāzei, tās pārvades un sadales pakalpojumiem, koksnes kurināmā piegādēm mājsaimniecības vajadzībām (malkai, koksnes šķeldām, zāģskaidām, briketēm, granulām u.c.), elektroenerģijai, tās pārvades un sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm.

Šādu nodokļa samazinājumu aicināts piemērot no šā gada 15. februāra līdz 2024. gada 30. aprīlim.

Teju visu preču un arī pakalpojumu izmaksas ietekmē degvielas cenu kāpums, tāpēc ZZS izstrādājusi priekšlikumus arī par akcīzes nodokļa likmes mazināšanu. Svinu nesaturošam benzīnam, tā aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) ZZS aicina noteikt nodokļa likmi 359 eiro apmērā (esošo 509 eiro vietā), svinu saturošam benzīnam, tā aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) - 444 eiro (esošo 594 eiro vietā), dīzeļdegvielai (gāzeļļai), tās aizstājējproduktiem un komponentiem (par 1000 litriem) 264 eiro (esošo 414 eiro vietā).

"ZZS uzskata, ka tikai drosmīgi un kompleksi risinājumi ļaus sasniegt mērķi - sniegt nepieciešamo atbalstu iedzīvotājiem," savu piedāvājumu argumentē politiskais spēks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti