Opozīcijas ieceres Saeimā: «Saskaņas» idejas noraida, bet piekrīt skatīt ZZS piedāvāto azartspēlētāju reģistru

Ceturtdien, 14. februārī, izskatīšanai Saeimā opozīcijas partija “Saskaņa” iesniedza virkni priekšlikumu, kurus pārējie parlamentārieši noraidīja. Savukārt Saeima nolēma skatīt opozīcijas partijas – Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) – ieceri par to personu reģistru, kurām būtu liegts spēlēt azartspēles.

Lems par azartspēlētāju reģistru

ZZS deputāti piedāvāja grozīt Azartspēļu un izložu likumu, lai ieviestu to personu reģistru, kuras izteikušas vēlmi tām liegt spēlēt azartspēles, tajā skaitā interaktīvās azartspēles. Iepriekš minētajām personām būtu liegta piedalīšanās arī interaktīvās izlozēs. Liegumu varēs noteikt vismaz uz gadu.

Azartspēļu organizētājiem būtu pienākums nodrošināt autorizētu attālinātu piekļuvi pašatteikušos personu reģistra datiem. Pārbaudot azartspēļu vietņu apmeklētāju personu apliecinošus dokumentus, organizētāju pienākums būtu nepieļaut tādu personu, kuras iekļautas minētajā reģistrā, piedalīšanos azartspēlēs.

Ieceres mērķis ir aizsargāt cilvēku tiesības atturēties no pārmērīgas tieksmes uz azartspēlēm. Grozījumus par skatāmiem Saeimas komisijā atzina 80 deputāti.

Latvijas ierēdņi un politiķi jau kopš 2011. gada nespēj vienoties par to, kā pasargāt no azartspēlēm atkarīgos. Tostarp nav bijusi vienošanās par saistoša pašizslēgšanas saraksta veidošanu.

Neatbalsta “Saskaņas” ieceres

Savukārt virkne partijas “Saskaņa” priekšlikumu netika nodotas skatīšanai Saeimas komisijās:

  • grozījumi Veselības aprūpes finansēšanas likumā, lai atteiktos no divu grozu sistēmas, kas gan pašlaik ir atlikta;
  • izmaiņas likumā par autoceļiem, lai novirzītu tiem 80% no degvielas akcīzes nodokļa ieņēmumiem;
  • minimālās algas palielināšana līdz 500 eiro no 2021. gada;
  • ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma noteikšana 6000 eiro apmērā gadā;
  • ģimenes valsts pabalsta par pirmo bērnu noteikšana 50 eiro apmērā, par otro – 100 eiro un par katru nākamo – 150 eiro mēnesī;
  • piedāvājums Ministru kabinetam, pieņemot jaunu regulējumu, atcelt divus spēkā esošus noteikumus vai instrukcijas.

Tāpat spriests par lēmumprojektu finansējumu Latvijas Radio 4 un LSM.lv krievu un angļu versijai. Tas, iespējams, dublētu valdošo partiju apņemšanos par finansējuma piešķiršanu. Par to gan lemts netika, jo “Saskaņas” deputāte Regīna Ločmele-Luņova atsauca savu parakstu zem ierosinājuma.

KONTEKSTS:

Gan jaunās valdības tapšanā, gan jau pēc balsojuma par tās izveidi premjers Krišjāni Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka koalīcijas partijas nenoraidīs opozīcijas priekšlikumus tikai tāpēc, ka tās nenāk no valdošajām partijām, un radīs mehānismu, lai izskatītu opozīcijas priekšlikumus pēc būtības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti