Rīta Panorāma

Mainās Lielbritānijas iedzīvotāju sastāvs un reliģiskā piederība

Rīta Panorāma

Buklets "Kā rīkoties krīzes situācijā" iztulkots vieglajā valodā

Intervija ar Saeimas deputātu (ZZS) Viktoru Valaini

Opozīcijas deputāts sola vērsties Satversmes tiesā par jaunas ministrijas un ministru biedru posteņu izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Koalīcijai turpinot Saeimā virzīt lēmumus par jaunas ministrijas un ministru biedru posteņu izveidi, daļa opozīcijas varētu nelikt tam juridiskus šķēršļus, taču pēc lēmuma pieņemšanas, visticamāk, vērsīsies Satversmes tiesā, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Lai gan Saeimas Juridiskā komisija atkārtoti noraidīja grozījumus, kas paredzētu izveidot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu un iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu, tomēr to, visticamāk, tomēr skatīs Saeimas plenārsēdē.

"Domāju – jaunveidojamās koalīcijas deputāti izmanto Saeimas dotās iespējas Kārtības rullī, kas paredz – ja iesniedzēji vēlas, viņi var prasīt Saeimas balsojumu pēc izskatīšanas [komisijā]. Bet Zaļo un Zemnieku savienības ieskatā, izmantojot šādus instrumentus, tiek pārkāpti labas pārvaldības principi," sacīja Valainis.

Viņš gan pauda, ka nevērsīsies pie Valsts prezidenta Egila Levita ar lūgumu neizsludināt attiecīgos grozījumus, ja tie tiks pieņemti. "Neliekam lielas cerības uz Valsts prezidentu. Mūsu iepriekšējā pieredze rāda, ka viņš vienmēr ir izsludinājis šādus diskutablus jautājumus," sacīja Valainis.

Taču ZZS varētu vērsties Satversmes tiesā, lūdzot atcelt izmaiņas. "Jau pašos pamatos ziņotāji, kas virzīja – "Jaunā Vienotība" un "Apvienotais saraksts" – līdz galam nespēja argumentēt, kāpēc ir nepieciešama šāda ministrija. Pirmkārt, jaunā Klimata ministrija tiek izveidota, bet 80% no klimata jautājumiem paliek Zemkopības un Satiksmes ministrijā," sacīja politiķis.

Viņš arī bija skeptisks par ministru biedru posteņu izveidi, jo uzskata, ka tie tiek veidoti, lai risinātu partiju iekšējās problēmas ar jaunu amatu meklēšanu saviem biedriem.

KONTEKSTS:

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām veidojot jauno valdību, potenciālie valdošās koalīcijas partneri vienojušies par ieceri Latvijā veidot jaunu – Klimata un enerģētikas ministriju.

Pēc "Jaunās Vienotības" politiķu vārdiem, jaunās valdības dienaskārtībā viens no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem būšot Latvijas enerģētiskā neatkarība, tāpēc arī tiek saskatīta nepieciešamība pēc šādas jaunas ministrijas.

Topošajā ministrijā paredzēts apvienot jau strādājošus departamentus no Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, tādējādi jaunas izmaksas radīšot vien ministra un pāris vadošo ierēdņu algas, mierina ieceres aizstāvji.

Neoficiāli zināms, ka uz enerģētikas un klimata ministra amatu varētu pretendēt "Jaunās Vienotības" pārstāvis Raimonds Čudars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti