Pusdiena

Āboltiņa «Vienotības» valdi vaino frakcijas viedokļa ignorēšanā

Pusdiena

ASV Izmeklētāji atklāj jaunas detaļas par uzbrucēju baptistu baznīcai

Niecīga interese par darbu Rīgas domes Īres valdē

Opozīcijas dēļ arī otrajā piegājienā Rīga netiek pie jaunas Īres valdes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Bez rezultāta arī otrdien noslēdzās Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā deputāti pusotru stundu sprieda par jauno Īres valdi. Tās galvenais uzdevums ir risināt visus ar galvaspilsētas īres tirgu saistītos strīdus. Taču nu jau otro nedēļu šajā jautājumā strīdas paši deputāti. Viņi nespēj vienoties par vienu potenciālo kandidātu, kas publiskajā telpā nokļuvis saistībā ar nelikumīgu īres strīdu risināšanu.

Rīgas domes šim sasaukumam nākas risināt vēl nebijušu situāciju – deputātu nevienprātības dēļ pagaidām nav izdevies apstiprināt jauno Īres valdi.  Par Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam pakļauto Īres valdi, visticamāk, ārpus domes zina tikai tie, kam nācies risināt kādus konfliktus īres jomā. Tomēr tās funkcijas ir diezgan plašas.

Piemēram, gādāt par dzīvojamo telpu izīrēšanas, pārvaldīšanas un apsaimniekošanas normatīvu ievērošanas uzraudzību un kontroli.

Mājokļu departamenta direktora vietniece Inga Ivanova skaidroja, ka Īres valde izveidota, lai risinātu konfliktsituācijas starp īrniekiem un namīpašniekiem, pēdējo trīs gadu laikā izskatīti aptuveni 200 iesniegumi un ir veiktas 100 apsekošanas uz vietas.

Strīdi jau labu laiku vairs nav tikai saistīti ar denacionalizētajiem namiem. Laikam ritot, šī problēma mazinoties. Tādējādi domē var vērsties jebkurš īrnieks, tajā skaitā ne tikai sūdzēties par nepamatotiem maksājumiem un citām namsaimnieku pārestībām, bet arī uzzināt tiesības.

“Nāk arī namīpašnieki, prasa padomu, kā rīkoties, ja īrnieks nemaksā īri, posta īpašumu, kā tiesiski pareizi šo jautājumu risināt,” klāstīja Ivanova.

Taču Mājokļu un vides komitejā jau pagājušajā nedēļā radušās diskusijas, kā pareizi tiesiski risināt situāciju ar jauno Īres valdes sastāvu, ko no jauna apstiprina pēc katrām vēlēšanām. Izsludinātajā konkursā, kas izziņots tikai domes lapā, atsaucība bijusi maza. Uz valdes priekšsēdētāja krēslu pieteikusies tikai pašreizējā vadītāja Narine Abagjana-Šica.

Savukārt uz četrām valdes locekļu vakancēm divi pretendenti jaunpienācēji – Ināra Miezīte un Antons Šepetis. Tieši Šepetis raisījis šaubas Jaunās konservatīvās partijas deputātei Jutai Strīķei.

Strīķe komitejā uzsvēra, ka Īres valdes jautājums darbakārtībā iekļauts tikai pusotru stundu pirms komitejas un ar to ir par maz, lai saprastu piedāvātās personālijas.

Deputāti arī ilgi diskutēja par pārlieku mazo pretendentu skaitu uz Īres valdi. Tas esot saistīts ar nepietiekamu vakanču reklamēšanu, nosacījumu kļūt par valsts amatpersonu un vajadzību ik palaikam izbrīvēt laiku no pamatdarba. Tāpat īres strīdu skatītāju dažu simtu eiro atalgojums esot par zemu.

Pēc skaļākas vārdu apmaiņas deputāte Strīķe tomēr neatklāja, kas viņai zināms par Īres valdes jaunpienācēju Antonu Šepeti.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Šepetis kā Rīgas namu īpašnieku pārstāvis savdabīgi risinājis strīdus ar īrniekiem. Piemēram, nav laidis tos mājās. Strīdus skatot arī policija.

Par Īres valdes personālijām komiteja turpināja spriest otrdien.  Deputāti ilgāk nekā stundu sprieda, vai Antons Šepetis būtu piemērots kā Rīgas īres tirgus strīdu risinātājs. Strīķe domā, ka viņš nevar būt miertiesnesis.

No Mājokļu departamenta direktora vietnieces Ingas Ivanovas skaidrojuma noprotams, ka komisijai, kas Īres valdes locekļus virzīja apstiprināšanai, viņu līdzšinējā darbība nav bijusi jāvērtē. Par Šepetui Ivanova atstāsta deputātu spriesto.

Komitejā otrdien radās juridiska nesaprašanās, vai Īres valdi apstiprināšanai domē var virzīt nepilnā, proti, četru cilvēku sastāvā, bet trūkstošo pārstāvi meklēt jaunā konkursā. Opozīcija pieļāva, ka par spīti šaubām vairākums varētu lemt par Šepeta iekļaušanu Īres valdē, tāpēc trīs partijas izmantoja iespēju katra pieprasīt desmit minūšu pauzi. Savukārt pēc visām pauzēm opozīcija sēžu zālē neatgriezās laikā, tāpēc komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko no «Gods kalpot Rīgai» izsludināja pārtraukumu.

Komitejā bez skatīšanas palika vēl pieci jautājumi, un sēdes turpinājumu Stepaņenko sola ne agrāk par trešdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti