Opozīcija un NA panāk pašvaldību deputātu ierobežojumu garāku izskatīšanu

Opozīcijas partijas un Nacionālā apvienība (NA) ceturtdien panāca, ka grozījumi likumā par pašvaldības deputātu statusu tiek nodoti vēl divām Saeimas komisijām. Opozīcija to pamato ar nepieciešamību pēc rūpīgām diskusijām, koalīcija to sauc par mēģinājumu novilcināt laiku.

„Vienotības” un Reformu partijas Saeimas deputāti uzskata, ka pieaicinot citas Saeimas komisijas opozīcija kopā ar NA mēģina novilcināt grozījumu pieņemšanu.Pēc būtības ceturtdienas rīta opozīcijas deputātu iesniegtais priekšlikums nozīmē, ka likumprojekta izskatīšana aizņems vairāk laika. „Nu tad runāsim atklāti, ko tad mēs te gribam. Mēs gribam vienkārši likuma pieņemšanu vilcināt?” retoriski vaicā Saeimas deputāte Inese Lībiņa – Egnere (RP) un turpina: "Jo galu galā lēmums mūs jau būs jāpieņem šeit, sēdē, notiks debates, Zaļo un Zemnieku savienība varēs skaidri pateikt, kas viņiem nepatīk. Es arī to gribu dzirdēt.”

Šie grozījumi, kuru pieņemšanu nevēlās sasteigt Zaļo un Zemnieku savienība, „Saskaņas centrs” un NA, paredzēts ierobežot pašvaldības deputātu pilnvaras, ja pret viņiem ir izvirzītas smagas apsūdzības. Pieņemšanas gadījumā tie neļaus piedalīties domes un tās komiteju sēdēs nedz smagos noziegumos apsūdzētajam Ventspils Domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam, nedz bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam, kuram ir izvirzītas apsūdzības kukuļdošanā.

Saeimas deputāte Lolita Čigāne (V) ir viena no šo izmaiņu autoriem. „Vai tiešām jūs atbalstāt to, ka mums vajadzētu turpināt situāciju, ka smagos un sevišķi smagos noziegumos apsūdzētie cilvēki, kuriem ir jau iestājusies kriminālatbildība, kas atrodas kriminālvajāšanas situācijā, turpina strādāt pašvaldībā? Kādā veidā iedzīvotāji var uzticēties šādai pašvaldībai?” vaicā Čigāne.

„Saskaņas centra” deputāts Andrejs Elksniņš šo likumprojektu ir nodēvējis par Čigānes atriebības alkām. Bet Zaļo un Zemnieku savienība, kas nāca klajā ar ideju pašvaldību deputāta mandāta ierobežojumus nodot citām Saeimas komisijām, savu rīcību pamato ar nepieciešamību visu kārtīgi izdiskutēt. „Es domāju, ka gana šie jautājumi ir aktuāli un būtiski, un tiešām Čigānes kundze ļoti precīzi tos norādīja. Vēl jo vairāk tiešām viņa mani ar savu uzstāšanos pārliecināja, ka tas jautājums prasa dziļu izpēti. Un, protams, ka tur ir vajadzīga gan Juridiskā komisija, gan arī Aizsardzības komisija, jo mēs nevaram tik būtisku jautājumu izskatīt dažās sēdēs bez ļoti rūpīgas diskusijas,” norāda ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Zaļo un Zemnieku savienības premjera kandidāts aizvadītajās vēlēšanās bija Aivars Lembergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti