4. studija

«Dod pieci!»- skanīga un sirsnīga akcija.

4. studija

Par namu apsaimniekotajiem

Cik SMS drīks sūtīt vienā reizē?

Operators liedz mācītājam sūtīt draudzei īsziņas ar Dieva vārdiem

Ir cilvēki, kas Ziemassvētku apsveikumu sūta pa pastu, bet ir arī tādi, kas šos apsveikumus sūta, izmantojot tehnoloģijas – gan internetu, gan arī telefonu. Tomēr, ja no mobilā telefona tiek sūtītas daudz īsziņu ar dzejolīšiem, novēlējumiem un citiem un ja uz tiem netiek saņemta atbilde, tad tas var saniknot mobilo sakaru operatoru pat tik ļoti, ka tas grib lauzt līgumu.

Baptistu mācītājs Uģis Pallo jau trīs gadus ik rītu draudzes ļaudīm sūtīja īsziņu ar Bībeles citātu gara stiprināšanai. Taču pēkšņi atslēdza mācītāja mobilā telefona izejošos zvanus un ne jau nemaksāšanas dēļ. 

"Trīs gadu garumā problēmu nav. Te pēkšņi bez brīdinājuma, bez kaut kādām atkāpēm, bez komentāriem tiek noslēgti izejošie zvani un īsziņas,” teica mācītājs.

Pallo nekavējoties sazinājies ar mobilo sakaru operatora klientu apkalpošanas nodaļu, un noskaidrojis, ka viņš esot pārkāpis līguma nosacījumus.

"Izstudējot līgumus, neatradu ne mazāko punktu par to, cik īsziņas vienā brīdī drīkst sūtīt, kas notiek un kas nenotiek, ja ir neierobežots īsziņu skaits un zvani,” teica mācītājs.

Draudzes gans bijis neizpratnē, kā var pārkāpt līguma nosacījumus, ja izvēlējies labāko pakalpojumu - bezlimita zvani un īsziņas par fiksētu cenu.

"Uzrakstot iesniegumu un lūdzot skaidrojumu, lai saprastu, kas notiek, un uzrakstot atkārtotu vēstuli ar paskaidrojumu, kas tās bija par īsziņām un kas par saturu bija īsziņā, netiek saņemti nekādi skaidrojumi," neizpratni pauda mācītājs.

"Šāda veida rīcība pārkāpa gan mūsu līguma noteikumus, gan Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas valdes lēmumu par to, kā varētu būt izmantojami pakalpojumi.

Tas arī ir galvenais pamats – šāda veida rīcība un pakalpojuma izmantošana varētu būt traktēta kā krāpnieciska,” skaidroja SIA "Bite" pārstāve Oksana Stankeviča.

Kā to saprast? Mācītājs krāpnieks, jo sludina Dieva vārdu? Līdz šim neapmierinātību paudis neviens no draudzes nav, drīzāk cilvēki ir apbēdināti.

Draudzes locekle Anita norāda: "Man, piemēram, tad, kad Uģis sūtīja [īsziņas], tad man tas bija labas dienas iesākums. Reizēm tā bija kā atbilde uz kaut kādu konkrētu situāciju. Priekš manis tā bija ļoti laba svētība." 

Jautāta, vai "Bitei" ir pretenzijas pret kristiešiem, Stankevičas atbilde bija noraidoša. "Pakalpojumu, kuru mēs nodrošinām klientiem, īpaši fiziskām personām, vienmēr ir domāti abpusējai saziņai. (..) Tā ir svarīga lieta, kam jāpievērš uzmanība," teica "Bites" pārstāve.

Tas nozīmē - pie neierobežotā tarifa sūtīt 100 īsziņas dienā nedrīkst, ja uz tām nav atbildes. Mācītājs no tā secina: "Tas man liek domāt, ka arī Ziemassvētkos un Jaunajā gadā es nedrīkstu izsūtīt cilvēkiem īsziņas, jo es nezinu, vai visi uz viņām atbildēs. Es nezinu, vai vispār kāds uz tām atbildēs."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt