Dienas ziņas

Aizputes muzejs paplašina darbību

Dienas ziņas

Rekonstruē Vecpiebalgas ceļu

VUGD: nevajag pārspīlēt ar ugunskura izmēriem

Operatīvie dienesti aicina svētkos būt uzmanīgiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Līdz līgošanai vēl dažas dienas, bet daudzi svētkiem sāk gatavoties jau laikus! Mediķi un glābēji aicina šajā procesā atcerēties arī drošību.

Līgo nakts saistās ar uguni – gan simboliskajos ugunskuros un mucās, gan grilos, gatavojot ēst. Glābēji atgādina – kurot atklātu liesmu, jāņem vērā vēja virziens, jācenšas izvēlēties vietu iespējami tālu no mājām, šķūnīšiem un kokiem.

“Izmantojot degšķidrumus, lietot tos tikai aizdedzināšanai. Nekādā gadījumā nedrīkst degšķidrumu lietot uz degošām vai karstām oglēm. Var būt diezgan bēdīgas sekas.  Ja jūs spiežat degšķidrumu virsū uz karstām oglēm, ierauj liesmu atpakaļ pudelē iekšā un tā pudele var uzsprāgt jums rokās,” atgādina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš.

Nevajag arī pārcensties ar ugunskura lielumu. Lai lēktu pāri, pietiek ar nelielu, turklāt mugurā nevajadzētu vilkt sintētiskas drēbes, kas viegli aizsvilstas un var piekust pie ādas. Tāpat Jāņu ugunskurs nav vieta, kur dedzināt vecos krāmus – riepas un citus videi nedraudzīgus materiālus. Tuvumā vienmēr iesaka turēt pāris lieku ūdens pudeļu. Tās var noderēt, lai apdzēstu pārāk lielu liesmu grilā, lai ierobežotu ugunskura kāpšanu ārpus atļautās teritorijas un arī lai sniegu pirmo palīdzību.

Ugunsdzēsēja padomi: Kā pareizi un droši grilēt 

“Kā būtu jārīkojas, ja ir apdegums rokas apvidū? Tātad, ņemam pēc iespējas ātrāk dzeramā ūdens pudeli un liešana notiek tieši uz rokas. Ir tekošas kustības visa apdeguma rajonā. Bet, ja ir apģērbs, nekādā gadījumā nedrīkst apģērbu raut nost, jo tas var būt piededzis,” stāsta  “ātrās palīdzības” pārstāve Inga Vītola.

Drošības pēc vērsties pie tuvākā ārsta vajadzētu vērsties jebkura apdeguma gadījumā, bet ja apdeguma laukumus ir lielāks par šī cilvēka plaukstas lielumu, došanās uz slimnīcu ir obligāta. Tāpat tiek atgādināts saglabāt vēsu prātu, ejot peldēties. Darīt to pazīstamās vietās, gaišajā diennakts laikā un atturēt no ūdens priekiem iereibušākos līgotājus.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atgādina, ka par bērnu veselību un drošību atbildīgi ir pieaugušie. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka svētkos bērni gūst traumas. Ieteikts arī noskaidrot precīzu atrašanās adresi, lai nepieciešamības gadījumā dienesti varētu operatīvi palīdzēt. Svarīgi ir pārliecināties, vai mobilais tālrunis nodrošina GPS funkciju, ja tāda ir. Zvanot ”113”, dispečeram jānosauc tālrunī atrodamās GPS koordinātas.

Arī policijas darbinieki svētkos strādās pastiprinātā režīmā, rīkojot pārbaudes uz ceļiem. Arī šogad Ceļu satiksmes drošības direkcija kampaņā pret braukšanu reibumā atgādina – “ Dusmīgs, toties dzīvs!”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti