Dienas ziņas

Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

Dienas ziņas

Atjaunos valsts finansējumu krūts rekonstrukcijas operācijām

Operatīvo dienestu vidū vismazāk vakcinēto – VUGD

Operatīvajos dienestos vismazāk pret Covid-19 vakcinēto – VUGD

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz ar prasību par vakcinēšanos pret Covid-19 daļā valsts un pašvaldību iestāžu ir bažas par darbinieku zaudēšanu. Operatīvajos dienestos viskritiskākā situācija ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jēkabpils daļā pret Covid-19 ir vakcinēti gandrīz visi darbinieki un trīs darbinieki ir uzsākuši vakcinēšanās procesu. Tātad drīzumā šajā struktūrvienībā vakcinācijas aptvere būs simtprocentīga.

Tomēr ne visur situācija ir tik laba. Valstī kopumā VUGD vakcinācijas un Covid-19 pārslimošanas sertifikāti šobrīd ir 73% darbinieku, tostarp vakcinēti ir 68%.

“Ja mēs skatāmies pa reģioniem, tad Vidzemes reģiona brigādē ir 70% vakcinētu cilvēku, Rīgas reģionā – 69%, Latgales reģiona brigādē 67%, Zemgales reģiona brigādē 64%, Kurzemes reģiona brigādē – 51%. Kurzemē ir vismazāk – tikai puse,” pastāstīja VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs.

To, cik būs ugunsdzēsēju, kuri pēc 15. novembra varētu zaudēt iespēju strādāt, dienestā pagaidām nevar pateikt, jo vakcinēšanās pret Covid-19 turpinās.

“Protams, ir dažādas spekulācijas, ir bijuši pat skaitļi, ka 600 cilvēku. Bet es domāju, ka tā īsti nevarētu būt patiesība, jo noteikti cilvēki domās, ko darīt atbilstoši šai situācijai. Diemžēl būs arī tādi, kas negribēs un kuri gribēs pamest dienestu, bet precīzu skaitļu nav,” sacīja Grīnbergs.

Tikmēr 41 VUGD darbinieka vārdā izsūtītā vēstulē aicina Saeimas deputātus atcelt prasību par vakcinēšanās pienākumu.

VUGD centās motivēt darbiniekus vakcinēties pret Covid-19. Un līdzīgi rīkojas arī Valsts policija, kur vakcinācijas procesu uz 6. oktobri bija pabeidzis 71% darbinieku. Jaunākos datus Valsts policijā vēl apkopo.

Motivēšana notiek dažādos veidos. “Tās ir vairāk individuālas pārrunas un skaidrojošais darbs, informēšana,” pastāstīja Simona Grāvīte.

Bet visvairāk vakcinēto darbinieku ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Vakcinēšanās kursu ir pabeiguši aptuveni 94% no 3500 darbiniekiem.

Par situāciju pastāstīja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša: “Ārstniecības personu vidū šis procents pat ir vēl augstāks – no 94 līdz pat 100% atkarībā no struktūrvienībām. Tā kā ļoti daudz darbinieku mums arī bija izslimojuši Covid-19, tagad tā daļa, kas nav vakcinējusies, – liela daļa no šiem cilvēkiem šobrīd vakcināciju veic.

Ārstniecības personas un mediķi apzinās riskus, sekas savai veselībai un atbildību gan pret sevi, gan pret saviem tuviniekiem, gan arī pret pacientiem.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā darbinieku informēšana par vakcināciju pret koronavīrusu tika sākta pagājušā gada decembrī, kad bija pirmās ziņas par vakcīnu piegādi Latvijai. Gan skaidrojošais darbs, gan pašu mediķu izpratne par Covid-19 veicināja kolektīvā aktīvu vakcinēšanos, tādēļ dienests paredz tikai dažu darbinieku zaudēšanu.

KONTEKSTS:

Kopumā Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 procesu noslēguši 48,03% iedzīvotāju. Pieaugot iedzīvotāju interesei, durvis vērs 16 jauni vakcinācijas centri, bet tirdzniecības centros potēšanās pret Covid-19 būs pēc pieraksta.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti