Panorāma

Kāpēc satiksmes ministru padzina?

Panorāma

Vai valdībā gaidāmas plašākas pārmaiņas?

Policists draud LTV žurnālistam

Operācijā «Bistro Frics» pieķertais policists draud LTV žurnālistam

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālists saņēmis draudus no Jūrmalas pašvaldības policista Inguna Piča. Tas noticis pēc tam, kad raidījums "Aizliegtais paņēmiens" operācijā "Bistro Frics" atklāja, ar kādu attieksmi un korupcijas riskiem Jūrmalā jārēķinās tiem, kuri vēlas sākt ātrās ēdināšanas biznesu. 

LTV žurnālists, kura anonimitāte tiks saglabāta, raidījumā veica žurnālistisku eksperimentu. Tajā atklāts, ka Jūrmalas pašvaldības policists Pičs ir gatavs neoficiālā veidā palīdzēt topošajam uzņēmumam caur domi izkārtot tirdzniecības atļauju.

Uzzinot, ka ir pieķerts, policists pirms raidījuma žurnālistam nosūtīja īsziņu "Dzīve gara – gan tiksimies!". Turklāt arī centies iegūt informāciju par žurnālista dzīvesvietu.

"Protams, ka tas skan kā draudi. Nu, draudi izrēķināties, nošaut tur nav, bet katrā ziņā šāds mājiens.. Nu nav īsti patīkams," atzina LTV žurnālists Guntis Bojārs.

"Zināmā mērā esmu šokēts par šādu gājienu!" saka Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Viņš sācis Piča atstādināšanas procedūru jau pēc raidījumā redzētā. Savukārt, vērtējot viņa turpmāko izturēšanos pret žurnālistu, Kivkucāns atzīst – tie varētu būt slēpti draudi.

"Šeit ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Un, acīmredzot, Valsts policijas kompetence tā ir," piebilda Kivkucāns.

Piča tiešais amata pienākums bija darbs ar nepilngadīgajiem un ar to viņš esot labi ticis galā. Trešdien, 4.novembrī, gan viņš savā kabinetā nebija sastopams. "Viņš ir saslimis, kā mēdz būt šādos gadījumos," teica Kivkucāns.

Sasirgušais policists nebija arī gatavs telefoniski komentēt savu rīcību.

Notikušais ir jāuztver arī kā mēģinājums iebaidīt ne tikai konkrēto žurnālistu, uzskata kolēģi.

"Es ieteiktu jebkurai amatpersonai padomāt, ka žurnālists jau strādā sabiedrības labā. Tas nozīmē, ka šī īsziņa patiesībā ir adresēta visai sabiedrībai," teica Bojārs.

LTV notikušo uztver gan kā reālus draudus žurnālista dzīvībai un veselībai, gan arī kā mēģinājumu ietekmēt preses brīvību un televīzijas redakcionālo neatkarību.

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu sākt faktu pārbaudi un apdraudējumus novērst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti