Rīta Panorāma

Kā pasargāt mājokli no zagļiem?

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes locekli dr. Viktoru Kozirovski

Onkologs: Covid-19 ietekmē arī onkoloģijas plānveida operācijas

Covid-19 izraisītā krīze veselības aprūpes sistēmā ietekmē arī onkoloģijas plānveida operācijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja onkologs, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes loceklis Viktors Kozirovskis.

Viņš norādīja, ka onkoloģija tiek uztverta kā prioritāte un pacientu ārstēšana netiek atlikta. Tomēr problēma ir plānveida operācijas.

"Operācijām nepieciešams anesteziologs, anestezioloģijas māsas. Ņemot vērā, ka speciālisti aizņemti ar Covid-19, šis var ciest," sacīja Kozirovskis. Viņš atzina, ka pašlaik ir krietni samazināts plānveida operāciju skaits. "Nav jau tā, ka, ja vajag onkoloģisko operāciju, to nevar izdarīt, bet tās iespējas kļūst ierobežotas," sacīja onkologs. Viņš norādīja, ka mediķi cenšas nepieļaut ārstēšanas kavēšanos, bet, tā kā pacientu ir vairāk nekā operācijas zāļu, "tas var ietekmēt ārstēšanas kvalitāti".

Kozirovskis arī atgādināja, ka Latvija atpaliek vēža ārstēšanā no Eiropas, kā arī Baltijas valstīm. Trūkst gan personāla, gan arī inovatīvu zāļu. Viens no izplatītākajiem ir plaušu vēzis, ar kuru ik gadu saslimt 1100–1200. Aptuveni 80% no viņiem nomirst gada laikā, 30% nomirst mēneša laikā. Tam iemesls esot gan vēla vēža atklāšana, gan rinda uz ķīmijterapiju. Kozirovskis uzskata, ka Latvijā ir pārāk maz ārstu, kas nodarbojas ar ķīmijterapiju. Noteikts, ka tādu ir tikai 20. Ārstu skaitu vajadzētu palielināt, uzskata speciālists. Nozīmīgi arī panākt, lai vēzi noteiktu jau agrīnā stadijā, kā arī, lai varētu saņemt inovatīvus medikamentus.

Par plaušu vēzi trešdien plkst.14 paredzēta diskusija, kuru ikviens varēs vērot tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti