Onkoloģijas pacientu ārstēšanai papildus piešķir 12,2 miljonus eiro

Onkoloģijas pacientu ārstēšanai šogad papildus ir piešķirti 12,2 miljoni eiro, kas iegūti no valsts budžeta pieļautā deficīta pieejamā finansējuma, vēsta Veselības ministrija.

Naudu novirzīs slimību diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanai.

Paredzams, ka piešķirtie 12,2 miljoni eiro nodrošinās 22 000 diagnostisko izmeklējumu atbilstoši reformas ietvarā izstrādātajiem algoritmiem primārajā veselības aprūpē ar ģimenes ārstu nosūtījumiem, papildus 11 000 speciālistu konsultācijas, 14 700 diagnostiskos izmeklējumus sekundārajā ambulatorajā veselības aprūpē, papildus 3306 onkoloģisko pacientu ārstēšanu ambulatori, papildus 3445 onkoloģisko pacientu ārstēšanu stacionārā un papildus 4494 no jauna atklātajiem onkoloģiskajiem pacientiem tiks nodrošināti valsts kompensējamie medikamenti.

Ministrija arī ir norādījusi, ka jaunajā plānā par onkoloģisko pacientu ārstēšanu ir iecerējusi uzlabot situāciju primārajā diagnostikā un ārstēšanā biežākajās ļaundabīgo audzēju lokalizācijās, pilnveidot esošo skrīningu aptveri un kvalitāti, paplašināt paliatīvās aprūpes pieejamību.

To paredzēts sasniegt, mazinot riska faktoru izplatību, uzlabojot organizēta vēža skrīninga koordināciju un uzraudzību; uzlabojot agrīnu diagnostiku, ārstēšanu un dinamisko novērošanu; medikamentu pieejamību; medicīnisko rehabilitāciju un paliatīvo aprūpi.

Šiem mērķiem papildus jau šogad piešķirtajiem 12,2 miljoniem eiro nākamajā gadā iecerēts piešķirt papildus 45 miljonus eiro, bet 2019.gadā – 41,3 miljonus eiro.

4 komentāri
kur palika
un kur papildus algām RSU? Tās taču solīja vēl frontes iztaisnošanai
bjj
RSU lai papildus maksa algas no saviem milionu uzkrajumiem. Kapec atkal valstij viss jadotee. Taa ir pelnoshaakaa universitate Latvijaa, vairak ka puse studejosho maksaa. Nauda vinjiem ir tad nu lai pashi iegulda attistiba. Citadi kaa jau pie mums pienjemts - attistibai izdauza naudu no valsts bet pashi sezh uz savas peljnas.
Vai
Vai tad Latvijā kāds slimo ar onkoloģiju? Neesmu dzirdējusi nevienu gadījumu, vismaz starp paziņām un darbabiedriem. Katram pašam sevi vajag ārstēt, medicīna neko neārstē, tik izkropļo. Dabā viss ir, lai izārstētu onkoloģiju- pieneņu saknes, kaņepju eļļa, soda..uttt.plus savs domu spēks
Pacients
Vai tad nevajadzēja jau no 1.janvāra?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti