Onkoloģijas pacienti Eiropas Komisijai norāda uz nepieciešamiem uzlabojumiem vēža ārstēšanai Latvijā

Lai paustu savu redzējumu Eiropas Komisijas vēža misijas desmitgades plānam, Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība „Onkoalianse” ar vēstuli vērsusies Eiropas Komisijā, kā arī Veselības ministrijā.

Olga Valciņa: Par vēršanos Eiropas Komisijā Kristaps Feldmanis

Viena no „Onkoalianses” dibinātājām un melanomas pacientu organizācijas „Soli priekšā melanomai” vadītāja Olga Valciņa Latvijas Radio skaidroja – vēstulē pausts pacientu organizāciju redzējums par visām  – kopumā 13 – vēža misijas izstrādātajām rekomendācijām, par kurām augusta beigās Latvijā notikusi arī publiskā apspriede.

Latvijas vēža pacientu organizāciju apvienība savā vēstulē kā īpaši nozīmīgu izcēlusi nepieciešamību nodrošināt vienlīdzīgu vēža ārstēšanu visā Eiropā.

“Un pēc šīm rekomendācijām bija arī Eiropas Komisijas aicinājums, un mēs no Latvijas iesniedzām savu redzējumu par to, kā  mums Latvijā trūkst, jo galvenais mērķis cīņai ar vēzi nākamajiem 10 gadiem Eiropā ir izglābt 3 miljonus cilvēku, nodrošināt vairāk nekā 10 gadu dzīvildzi vairāk nekā 70% vēža pacientu. Un mūsu jautājums bija – ko no tā iegūs Latvijas pacients, jo ir ļoti liela nevienlīdzība starp Eiropas valstīm vēža mirstības ziņā,” skaidroja Valciņa.

“Un mēs vēlamies Eiropā vienotas vadlīnijas, vienotus kvalitātes kritērijus, vienotu metodoloģiju, mēs vēlamies papildu atbalstu jaunajām dalībvalstīm, lai šo nevienlīdzību mazinātu, lai Latvijas pacienti tiktu ārstēti tādā pašā līmenī un kvalitātē, kā tas notiek Vācijā, Lietuvā, Igaunijā vai pārējās Eiropas valstīs,” sacīja Valciņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti