Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Polijas atver robežas ar ES valstīm

Neatnākušo skaits samazināts no 20% līdz 3%

Onkoloģijas centrā neatnākušo pacientu skaitu izdevies samazināt līdz 3%

Laiks, lai pēc katra pacienta dezinficētu virsmas un vēdinātu telpas, licis krietni mainīt darba organizāciju Latvijas Onkoloģijas centrā. Tagad magnētiskās rezonanses aparatūra tiek darbināta līdz pat astoņiem vakarā. Un rudenī, iespējams, izmeklējumus veiks arī sestdienās. Turklāt katram, kurš pieteicies izmeklējumam, tagad iepriekš piezvana. Tādējādi to pacientu skaitu, kuri ir pieteikušies izmeklējumam, bet neatnāk, izdevies samazināt septiņas reizes.

Pirms Covid-19 krīzes uz radioloģiskajiem izmeklējumiem laikā neatnāca katrs piektais. Arī vīrusa uzliesmojuma periodā izmeklējumi vēža pacientiem pārtraukti netika.

Taču laiks, kas tagad tiek veltīts vienam izmeklējumam, kļuvis garāks. Obligātā dezinfekcija un personāla aizsarglīdzekļu nomaiņa arī prasa minūtes.

“Tā visa rezultātā mums radioloģijā nesaslima neviens no personāla, ko mēs uzskatām par lielu, lielu plusu,” uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

Tāpat slimnīcā tagad dara visu, lai katru, kurš uz izmeklējumu netiek, aizstātu ar sarakstā nākamo. “Mēs atrodam tās brīvās vietas, kur vai nu vairs pakalpojums nav vajadzīgs vai citus saņēmuši,  ir pārdomājuši. Tādi ir. Un visas šīs vietas ir aizpildītas. Gan ar tiem, kas gaida rindā, gan ar šī brīža jaunajiem pacientiem,” stāsta Epermane.

Katru dienu visas lielās Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centrā izmeklē 800 pacientus. 400 no tiem ir ambulatori. Visi šie cilvēki tiek apzvanīti. Milzu darbs, kas vainagojies ar neticami labiem rezultātiem. Agrāk neatnāca 20%, tagad – tikai 3%.

"Lai nebūtu neviena brīva vieta! Jo protams, katra brīvā vieta ir pacientam nesniegts izmeklējums,” skaidro Epermane.

Protams, par nesniegtiem pakalpojumiem valsts arī nemaksā.

Slimnīca joprojām strādā ar zaudējumiem, taču izdevies tos samazināt. “Iepriekšējais gads bija sarežģīts, bet no finansiālā viedokļa tomēr veiksmīgāks. Mums ir izdevies samazināt slimnīcas zaudējumus par 40 % jeb 2,3 miljoniem,” saka RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Tāpat Onkoloģijas centrā ir gaidāms remonts, lai tie pacienti, kuriem šeit jāārstējas, to varētu darīt labos apstākļos. “Mums ir plānota arī Onkoloģijas centra palātu rekonstrukcija, lai palātas būtu mūsdienīgas, ar sanmezgliem, cilvēciskiem apstākļiem, ventilāciju,” saka Paeglītis.

Tāpat, iespējams, jau šoruden diagnostiskās radioloģijas izmeklējumi būs pieejami arī sestdienās. Arī tas ļaus samazināt gaidītāju sarakstu. Taču joprojām rinda uz magnētisko rezonansi ir ļoti gara.

Pieraksts uz plānveida ambulatoro izmeklējumu pieejams uz novembri. “Zaļā koridora” pacienti tiek mēneša laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti