«Omniva» brīdina par krāpnieku mēģinājumiem izkrāpt maksājumu karšu datus

Arī pasta pakalpojumu uzņēmums "Omniva" brīdina iedzīvotājus par krāpnieku mēģinājumiem izkrāpt maksājumu karšu datus, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka, lai īstenotu savu nolūku, krāpnieki izrāda interesi no privātpersonām iegādāties sludinājumu platformās piedāvātās preces, bet kā norēķina veikšanas apstiprinājumu norāda it kā "Omniva" apliecinājumu par apmaksas veikšanu un aicinājumu viltus mājaslapā saņemt maksājumu.

Uzņēmums norādīja, ka šādu pakalpojumu nenodrošina, un aicina individuālos preču pārdevējus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā.

Minētie gadījumi notikuši, kad uz pārdošanas sludinājumiem atsaucies kāds krāpnieks, apliecinot vēlmi iegādāties konkrēto preci, un aicinājis pārdevējam preci nosūtīt, izmantojot "Omniva" pakalpojumus. Vienlaikus krāpnieks nosūtījis saiti uz viltus tīmekļa vietni, kur it kā redzams apstiprinājums par norēķina veikšanu un aicinājums saņemt līdzekļus, un kuru aktivizējot tiek lūgts ievadīt personas maksājumu kartes datus.

Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka vienīgie drošie veidi, kā individuāli preču pārdevēji var pārliecināties par apmaksas saņemšanu, ir izmantot norēķinu starpnieku servisus (piemēram, "PayPal" u.tml.), bankas transakciju apliecinoši dokumenti vai faktiska naudas saņemšana savā norēķinu kontā.

"Omniva" atgādināja, ka nenodrošina savstarpēju norēķinu pakalpojumus un aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personiskajiem datiem. Tāpat uzņēmums aicina par aizdomīgām īsziņām vai e-pastiem nekavējoties ziņot klientu atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstīt uz e-pastu "[email protected]", kā arī ziņot Valsts policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti