Olimpiskā centra būvniecībai Rēzeknē trūkst vairāk nekā 3 miljonu eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecībai trūkst vairāk nekā trīs miljonu eiro, un pašvaldībai ir bažas, vai tos izdosies iegūt no valsts.

Olimpisko centru būvē jau kopš 2011. gada. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 17 miljoni eiro, taču būvniecības pabeigšanai no tiem trūkst teju 3,6 miljonu. Tomēr nākamā gada budžeta projektā, kas nupat iesniegts parlamentā, atsevišķs finansējums Rēzeknes Olimpiskajam centram nav iezīmēts. Turklāt sporta objektu sakārtošanai visā valstī atvēlētais kopējais finansējums ir 3,6 miljoni eiro, prioritāri to piešķirot valsts īpašumā esošajai sporta infrastruktūrai.

"Nevaru nekādas cerības dot, ka viss šis finansējums uz sadali būs vienam objektam vai vienam projektam. Mūsu prioritāte ir valsts objektu sakārtošana, kā piemēru varu pieminēt Daugavas vieglatlētikas laukumu. Arī Siguldas trase," stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

"Jaunus aizņēmumus pašvaldība varēs saņemt tikai Eiropas Savienības fondu projektu realizācijai, līdz ar to jauni projekti šādiem mērķiem par sporta būvēm nevar tikt izsniegti," norādīja Finanšu ministrijas Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta direktore Inta Komisare.

Pašvaldības vadītājs norādīja, ka joprojām cer uz valsts atbalstu. "Ļoti ceram, ka tas godīgais atbalsts tiks sniegts un mēs tāpat kā visas pārējās pilsētas lielās saņemsim valsts dotācijas. Apjomi tur bija virs 50% daudziem objektiem. Mēs ceram uz kādiem 30 vismaz," sacīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa").

Ministrijas uzsver, ka pašvaldībai vajadzētu pilnveidot projekta darba procesa plānošanu un organizēšanu. Ja projekts tiks apturēts, cietīs sadarbības partneri, ar kuriem jau ir noslēgti līgumi un radīsies arī citas finansiālas grūtības. 

"Ja mēs skatāmies uz kopumā valstī aktuāliem projektiem, tas faktiski ir vienīgais projekts pašvaldībās, kas šobrīd tiek īstenots, kur ir tādi pamatoti signāli par iespējamu šī projekta apturēšanu finansējuma nepietiekamības dēļ. Jāpieņem kādi kardinālāki lēmumi par būvniecības apturēšanu, varētu būt runa, vai tas drīzāk nebūs vēl dārgāk, nekā šobrīd šo projektu pabeigt," norādīja Severs.

Pašlaik pašvaldība ir vērsusies pie valdības ar vēstuli, lūdzot papildu finansējumu Olimpiskā centra būvdarbu pabeigšanai no valsts budžeta. Tas, vai atbalstu izdosies gūt, varētu būt zināms pēc mēneša, kad Saeima pieņems nākamā gada valsts budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti