Olaines pagastā dzēš meža ugunsgrēku

Vairāk nekā sešas stundas ugunsdzēsēji un Valsts meža dienesta darbinieki pavadīja, lai nodzēstu meža ugunsgrēku, kas bija izcēlies Olaines novada Olaines novada Olaines pagastā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece stāstīja, ka ugunsgrēka vietai ir grūti piekļūt. Un tika apsvērta iespēja tam piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku helikopteru. Tomēr glābējiem izdevās apsekot teritoriju ar drona palīdzību, konstatējot, ka var iztikt ar dzēšanu tikai no sauszemes. 

Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks vēl pašlaik tiek lokalizēts un pēc tam tiks atstāts uzraudzībai Valsts meža dienesta darbiniekiem.

Izsaukumu uz Olaines pagastu VUGD saņēma plkst.14.21. Ugunsgrēka dzēšanai traucēja stiprais vējš, kura dēļ liesmas strauji izplatījās.

Ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīti gandrīz 20 ugunsdzēsēji-glābēji, kā arī piesaistītas sešas specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

Palkavniece stāstīja, ka vienlaikus Rīgā un Pierīgā tiek dzēsti vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki, kuros deg gan kūla, gan mežs. Vairāki VUGD darbinieki izsaukti no brīvdienām, lai palīdzētu dzēšanā.

Piektdien ugunsdzēsēji bija steigušies uz 128 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem lielākā daļa bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

Palkavniece norādīja, ka, visticamāk, ugunsgrēks Olaines novadā izcēlies no bez uzraudzības atstāta ugunskura.

VUGD iesaka cilvēkiem pieskatīt savus ugunskurus un sekot līdzi notiekošajām.

No piektdienas izsludināts ugunsbīstamības periods. Iedzīvotāji aicināti pievērst īpašu uzmanību ugunsdrošībai. Rīgā nedrīkst dedzināt pērnās lapas, koku zarus un citus bioloģiskus atkritumus. Tomēr, kā novēroja Latvijas Televīzija, ne visi to ievēro.

Kopumā apmēram pusotras stundas laikā Dārziņu mikrorajonā Rīgas pašvaldības policija konstatēja trīs pārkāpējus. Par sadzīves atkritumu, tajā skatā lapu un koku dedzināšanu draud sods no 70 līdz 700 eiro. Šodien visi pārkāpēji tika sveikā ar mutvārdu brīdinājumu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti