Olaines atkarīgo centrā uzturas 33 cilvēki; aizvien trūkstot darbinieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Oktobrī atklātajā Ieslodzījumu vietu pārvaldes Olaines atkarīgo centrā klientu uzņemšana sākusies mēnesi vēlāk, jo ieslodzītie ir pakļauti zināmai izvērtēšanai. Atkarīgo centrs paredzēts ieslodzītajām personām, kas aiz restēm nonākušas dažādu atkarību dēļ un pašas vēlas no tām atbrīvoties.

Pašlaik programmu izmanto 33 cilvēki, bet centra telpas ir piemērotas krietni lielākam klientu skaitam – 200 personām. Olaines projekta vadītājs Māris Luste skaidro, ka interese esot liela, bet katra persona tiekot īpaši vērtēta.

"Kā zināms, centrs ir paredzēts 200 vietām, un mums ir svarīgi, lai no paša sākuma šī klientu atlase un centra darbība ievirzītos tādā gultnē, kas atbilst mūsu sākotnējām gaidām, ko mēs esam izvirzījuši šim centram. Sākotnēji klienti nonāk izvērtēšanas nodaļā, kur jau pēc zināma perioda šie klienti tiek novirzīti uz pārējām resocializācijas programmām.

Tā kā ir visas perspektīvas aizpildīt visas plānotās vietas ar klientiem un tiešām interesi mēs sajūtam," teica Luste.

Tāpat centrā aizvien esot brīvas psihologu vakances, kuras nepieciešams aizpildīt, piebilda Olaines projekta vadītājs.

Jau vēstīts, ka pērn Olaines cietumā tapa jauns Atkarīgo centrs, kas atklāts oktobra sākumā. Ar to pirmoreiz Latvijā sākta sistemātiska cīņa ar ieslodzīto atkarībām, bez kuras veiksmīga atgriešanās sabiedrībā ir ļoti grūta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti