Dienas ziņas

O.Maļuhins trenē jaunos biatlonistus

Dienas ziņas

Latvija – līderu vidū tūristu skaita pieaugumā

Olaine pirmā pabeidz zemes reformu

Olaine pirmā pabeidz zemes reformu

Olaine ir pirmā pilsēta, kas pabeigusi pirms 22 gadiem sākto zemes īpašumu un zemes lietošanas tiesisko attiecību sakārtošanu. Valdība otrdien apstiprināja rīkojumu par zemes reformas pabeigšanu. Līdz šīs nedēļas beigām paziņojumi par zemes reformu darbu izpildi Valsts zemes dienestā  jāiesniedz visām pašvaldībām.

Olaines pilsētā ir gandrīz 700 hektāru zemes, uz kuras atrodas gan dzīvojamās ēkas un sabiedriskās ēkas, gan arī rūpnīcas. Zemes komisija  šeit darbojas jau kopš 1992. gada, bet tikai tagad zemes reforma uzskatāma par pabeigtu.

Pabeidzot zemes reformu pilsētā, mēs esam sakārtojuši zemes īpašnieku un tiesisko valdītāju tiesības. Zemes īpašnieks ar savu īpašumu ir ierakstīts zemesgrāmatā, savukārt tiesiskais valdītājs, kurš nav paspējis ierakstīt īpašuma tiesības zemesgrāmatā ir reģistrēts valsts nekustamā īpašuma kadastra reģistrā.

Viņš ir līdzvērtīgs. Kas attiecas uz nekustamā īpašuma nodokli - viņi visi maksā vienādi,” saka Olaines novada domes īpašuma un juridiskās nodaļas vadītāja Inese Čepule.

Patlaban Olaines novadā noslēgumam tuvojas arī lauku zemes reforma, kur darāmā bijis krietni vairāk, jo atšķirībā no pilsētas, kur vairums zemes pieder diviem īpašniekiem, lauku teritorijā pretendentu ir daudz. Piemēram, Jāņupē ir 23 kooperatīvi un ļoti daudz zemes lietotāju. Lauku zemes reformas pabeigšana tikšot apstiprināta šā mēneša novada domes sēdē, bet pabeigta tā būs vien tad, kad savu apstiprinājumu dos arī Ministru kabinets.

Tas noteikti nenotiek ātri. Pirmkārt ir likumiskās procedūras darbības, ko valsts ierēdņi uzskata par obligātām. Es domāju pēc gada noteikti,” saka Čepule.

Zemes reforma Latvijā uzsākta jau pirms 20 gadiem, un pabeigšanas termiņi jau vairākkārtīgi ir pārcelti. Tas noticis tāpēc, lai dotu iedzīvotājiem  izvēles iespēju - kļūt vai nekļūt par zemes īpašniekiem. „Tas nav tā, ka iedzīvotāji kaut ko ir milzīgi kavējuši. Šie termiņa pagarinājumi ir iedzīvotāju interesēs, tāpēc arī zemes reforma ir tā ievilkusies,” norāda Valsts zemes dienesta Zemes pārvaldīšanas procesu daļas vadītāja Judīte Mierkalne.

Paziņojumi par zemes reformas pabeigšanu  visām pašvaldībām jāiesniedz līdz šā gada 30. novembrim.  Pagaidām tiek prognozēts, ka līdz šim datumam to izpildīs vien apmēram puse pilsētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti