Okupācijas muzejs veido ekspozīciju Čekas mājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Okupācijas muzejs ir sācis veidot ekspozīciju par Čekas darbību Latvijā, ko nākamā gada 30.aprīlī plānots atvērt bijušajā Čekas mājā, lsm.lv pavēstīja Latvijas Okupācijas muzeja pārstāve Līga Strazda.

Projekts paredz publiskai apskatei pusgada garumā atvērt daļu ēkas Stabu un Brīvības ielas krustojumā, kur padomju okupācijas laikā bija padomju slepenpolicijas dienesta — Valsts Drošības komitejas — galvenā mītne. Šo organizāciju tautā joprojām dēvē par „Čeku”, bet ēku, kurā tā darbojās, vienkārši par „Stūra māju”.

Bez Okupācijas muzeja veidotās ekspozīcijas šajā ēkā 2014.gada vasaras sezonā būs aplūkojami arī vairāki Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Brīvības iela” mākslas projekti.

Projektā "Izstaigā Stūra māju" paredzēta ekskursija, kurā gids izvadā apmeklētājus pa daudzām zīmīgām telpām ēkā un stāsta par Čekas darbību un tās upuriem. Cilvēkiem būs iespēja savām acīm redzēt ieslodzījuma kameras, pastaigu laukumus, pratināmo pārvadāšanai paredzēto liftu. Vairākas tēmas un ar tām saistītās vietas ēkā būs īpaši izceltas, piemēram, tā, kur pirmajā padomju okupācijas periodā (1940.-1941.gadā) tika šauti ieslodzītie. Paredzēts arī iezīmēt tēmu par ģenerāli Ludvigu Bolšteinu, kurš, Sarkanajai armijai ienākot Latvijā, šajā ēkā, savā darba kabinetā, izdarīja pašnāvību, protestējot pret valsts okupāciju.

Vēsturisko ekspozīciju Čekas ēkā veidos muzeja vēsturnieki Rihards Pētersons un Inese Dreimane, bet vizuālo apveidu tam piešķirs mākslinieks Rolands Vēgners. Veidotāju komanda cer, ka ēkas apskate un informācija, ko saņems apmeklētāji, būs jaunatklājums gan Latvijas jaunajai paaudzei, kas nav piedzīvojusi okupāciju periodu, gan arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētu viesiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti