Sadaļas Sadaļas

Okupācijas muzejs uz laiku pārceļas

Strēlnieku laukuma namā sāksies rekonstrukcijas darbi, tāpēc nākamos trīs gadus savus apmeklētājus Okupācijas muzejs gaidīs Raiņa bulvārī, bijušajā ASV vēstniecības namā. Pagaidu ekspozīciju sola interesantu arī tiem, kuri jau bijuši Okupācijas muzejā.

Šonedēļ Okupācijas muzeja darbinieki rīkos svinīgu pārvākšanos uz pagaidu telpām. Strēlnieku laukuma namā sāksies rekonstrukcijas darbi, tāpēc nākamos trīs gadus savus apmeklētājus Okupācijas muzejs gaidīs Raiņa bulvārī, bijušajā ASV vēstniecības namā. Pagaidu ekspozīciju sola interesantu arī tiem, kuri jau bijuši Okupācijas muzejā - būšot neredzēti eksponāti, interaktīvi stendi, kas stāstīs par mūsu tautas pretošanās vēsturi okupācijai.

Muzejs, kas glabā liecības par dažādiem okupācijas režīmiem Latvijā pagājušā gadsimtā, ir vieta, kur vēsturi iet mācīties skolēni, tūristi un augsti mūsu valsts viesi. Muzeja telpas Strēlnieku laukumā jau sen kļuvušas par šauru, lai parādītu visas vērtīgās vēstures liecības, uzņemtu daudzos apmeklētājus un izglītotu mūs pašus.

Lāčplēša dienā muzeja vēsturnieks Ritvars Jansons visus, kuri uz krastmalu dosies nolikt svecīti par godu Latvijas brīvības sargiem, aicina arī apskatīt Okupācijas muzeja jauno ekspozīciju pagaidu telpas. Nākamos nepilnus trīs gadus tās būs Raiņa bulvārī, kur agrāk atrādās ASV vēstniecība. Kad namā viesojās Latvijas Radio tur vēl notika remonta un iekārtošanās darbi.

Dodamies pa ar latviskiem ornamentiem rotātām koka kāpnēm uz otro stāvu, kur būs iekārtots muzejs. Pašlaik vēstniecības atstātajās telpās, kur uz katra stūra manāmas amerikāņu rūpes par drošību, vēl maz kas liecina, ka jau pēc mēneša te būs izstādīti vēl neredzēti Okupācijas muzeja eksponāti. Tiek sūkti tepiķi, krāsotas sienas. Pagaidām tikai vēl jāiedomājas, kā par Latvijas okupāciju četrās nelielās telpās vēstīs pašas modernākās tehnoloģijas dažādās valodās. Neskatoties uz šaurību, šī māja muzejam izvēlēta tieši izdevīgās atrašanās vietas dēļ, stāsta vēsturnieks Ritvars Jansons.

Daudzi jautājot, kāpēc Okupācijas muzeja pagaidu telpas nav čekas mājā. Muzeja pārstāvji atzīst, ka tas esot ierobežotā finansējuma dēļ. No privātiem ziedojumiem muzejam nevarot apmaksāt visus izdevumus, kas būtu, apsaimniekojot piecstāvīgo māju. Pagaidu ekspozīciju Ritvars Jansons sola interesantu arī tiem, kuri jau bijuši Okupācijas muzejā.

Uz jaunajām telpām svinīgā gājienā Okupācijas muzejs pārvāksies šo ceturtdien. Muzeju atbalstītāji varēšot izvēlēties, kuru vērtīgo eksponātu palīdzēt aiznest cauri Vecrīgai, pāri kanālam uz Raiņa bulvāri. Okupācijas muzeja iedzīvi uz pagaidu telpām pārvedīšot arī 1944. gada Kurzemes bēgļu rati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt