Oktobrī Latvijā atkal ieradusies ukraiņu bērnu grupa; šogad būs vēl viena

Šomēnes Latvijā uzņemta vēl viena ukraiņu bērnu grupa, lielākoties tie ir bērni, kas uzturas bēgļu centra Kijevā, bet nākuši no pašreizējās kara darbības teritorijas Ukrainas austrumos. Kāda no ģimenēm šajā reizē vienlaikus uzņēmusi pat četrus bērnus.

Brīvprātīgi savās mājas un ģimenē Aiva Dreimane Ozolzīle šomēnes uzņēmusi četrus bērnus no Ukrainas. Aivas ģimene bērnus ved dažādās ekskursijās, kā arī vienkārši pavada laiku mājās – iet kopā pirtī un spēlē spēles. Latvijas Radio ar bērniem tiekas Mūzikas akadēmijā, kur jauniešiem paredzēta kāda muzikāla nodarbība. Aivas ieskatā mazie ukraiņu viesi ir ļoti atvērti, mīļi un zinātkāri.

Vēl bez trijiem mazākajiem bērniem Aivas ģimenē ciemojas arī 12 gadus vecais Žeņa. Jaunietis ir gara auguma, smaidīgs, un mazliet emocionāls, jo dažās dienās Latvijā jau daudz kas apskatīts. Zēns, runājot par mājām mazliet sērīgi atminas miera laiku, kad varējis ar kaimiņu puikām spēlēt futbolu pagalmā. Tagad atrodoties bēgļu centrā Kijevā tādas iespējas ar draugiem vairs neesot.

"Mēs ar ģimeni dzīvojām Doņeckā, bet aizbēgām no turienes un tagad esam Kijevā. Tur mūs nodrošina ar pārtiku, ir dzīves vieta un ir uz kā gulēt - viss ir kārtībā," saka Žeņa.

"Es, protams, gribēju tikt ārā no Doņeckas, kad sākās karš, bet vienlaikus tās ir mājas, tas ir kaut kas savs, tu tur nekad nejūties svešs. Mums tur bija māja, kuru mēs pārdevām un pārvācāmies uz citu, taču tajā iepriekšējā mājā trāpīja lādiņš un tā ģimene gāja bojā. Man no tā visa gribas aiziet, aizbēgt no tā," atminas zēns.

Biedrība "Alianse Latvija bez bāreņiem" līdz šim uz mēnesi dažādās ģimenēs uzņēmusi teju 100 bērnu no Ukrainas vecumā no deviņiem līdz 17 gadiem. Ģimenes Latvijā esot atsaucīgas, ņemot vērā, ka ukraiņu bērnu nokļūšanu Latvijā ir jānodrošina pašiem brīvprātīgajiem. Daudzi bērnus uzņem jau otro un trešo reizi, bet organizācija arvien gaida jaunas ģimenes.

"Bērni ir no visām kara teritorijām. Daudzi no viņiem tagad dzīvo Kijevā, bēgļu centrā nelabos apstākļos - astoņi cilvēki vienā mazā istabiņā. Līdz gada beigām mēs plānojām atvest vēl vienu grupu, kurā būs 15 bērni. Es domāju, ka mēs šo projektu turpināsim visu nākamo gadu - pēc tam jau redzēsim," nākotni ieskicē biedrības valdes locekle Irina Čžou.

Jauno Ukrainas karā cietušo bērnu grupu plānots uzņemt decembrī un interesenti var pieteikties aizpildot anketu mājaslapā www.labb.lv, kur iespējams arī ziedot bērnu ceļa izdevumiem.

Ziņots, ka jau vasarā uz Latviju atpūsties un atgūties no Ukrainā pieredzētā ieradās daži desmiti ukraiņu bērnu. Pārsvarā tie ir bērni no Donbasa - Doņeckas un Luhanskas apgabaliem, kur pērn un šī gada sākumā notika asas kaujas starp prokremliskajiem kaujiniekiem un Ukrainas armiju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti