OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādās arī bijušais ekonomikas ministrs Ašeradens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeima ceturtdien, 6. jūnijā, apstiprināja obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, kurā darbosies arī bijušais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").

Saeima darbam komisijā apstiprināja Mārtiņu Šteinu ("Attīstībai/Par!"), Romānu Naudiņu (Nacionālā apvienība), Viktoru Valaini (Zaļo un Zemnieku savienība), Ivaru Zariņu ("Saskaņa"), Sandi Riekstiņu (Jaunā konservatīvā partija), Ievu Krapāni ("KPV LV"), kā arī Ašeradenu.

Pret Ašeradenu darbam komisijā iestājās bijušie "KPV LV" Saeimas frakcijas deputāti Linda Liepiņa un Aldis Gobzems, norādot uz iespējamu Ašeradena interešu konfliktu, ņemot vērā, ka viņš iepriekš darbojās ekonomikas ministra amatā un vadījis Ekonomikas ministriju (EM), kas ir atbildīga par OIK.

Gobzems norādīja, ka Ašeradenam nebūtu jāstrādā šajā komisijā, jo viņš kā parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis izmeklēs ar OIK saistītās lietas, kas paveiktas arī tanī laikā, kad viņš bija ekonomikas ministra amatā.

Tikmēr Ašeradena partijas biedrs, Saeimas deputāts Andrejs Judins norādīja, ka darbam komisijā virzītais Valainis iepriekš bijis EM parlamentārais sekretārs, bet Zariņš daudzus gadus pirms ievēlēšanas Saeimā strādāja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Judins atzīmēja, ka ir svarīgi, lai OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādātu cilvēki, kuri saprot un pārzina ar OIK saistītās lietas. "Neredzu interešu konfliktu," piebilda Judins.

Komisijas sastāvs atbalstīts, 88 deputātiem balsojot par un trijiem pret.

Par komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Krapāne, bet par komisijas sekretāru – Šteins, informē Saeimas Preses dienestā.

KONTEKSTS:

Saeima maija beigās atbalstīja opozīcijas deputātu iesniegtu pieprasījumu un izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kam pusgada laikā būs jāizvērtē OIK ieviešana un dažādi ar tās piemērošanu saistīti jautājumi.

Komisijai būs jāvērtē, piemēram, tas, vai, lemjot par atbalstu subsidētās elektroenerģijas ražotājiem, ir vērtēta Latvijas iedzīvotāju maksātspēja, kā arī dažādi amatpersonu lēmumi. Komisijas uzdevumi detalizēti izklāstīti uz teju desmit lappusēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti