Dienas notikumu apskats

Latvija un Baltkrievija iegūst tiesības rīkot 2021.gada pasaules hokeja čempionātu

Dienas notikumu apskats

Zviedrija ir izbeigusi septiņus gadus ilgušo izmeklēšanu pret Asanžu

Ogresgala pamatskolā piekautais zēns no slimnīcas devies mājas

Ogresgala pamatskolā piekautais zēns no slimnīcas devies mājas

Pēc kautiņa starp 12 un 13 gadus veciem Ogresgala pamatskolas audzēkņiem slimnīcā nonākušais jaunākais zēns jau ir palaists mājās, bet konfliktu skolā izmeklē policija, un palīdzību ģimenēm sniegs arī sociālais dienests. 

15. maijā Ogresgala pamatskolā starp 12 un 13 gadus veciem zēniem izcēlās konflikts, kurš pārauga kautiņā, un jaunākais skolēns nonāca slimnīcā.

Skolas direktore Skaidrīte Butāne Latvijas Radio sacīja, ka situācija nav tik traģiska, kā to mālējuši interneta portāli, un zēns slimnīcu jau ir pametis.

"Puikam nav ne lauzts galvaskauss, ne plīsis galvaskauss, ne asinsizplūdums. Nekā tāda nav. Puisis ir mājās, palaists no slimnīcas un to diagnozi mēs varēsim zināt tikai 24.maijā, kad viņa mamma atbrauks no reisa un ies pie ārsta, lai paņemtu šo izrakstiņu," norādīja Butāne.

Par kautiņa iemesliem direktore nezina, vien stāsta, ka piekautais zēns viņas vadītajā skolā mācās nesen. Butāne domā, ka situācija nav nekas ārkārtējs un puikas mēdz kauties.

"Divi puiši sakāvās. Jā, tāds fakts ir, notika, bet tas nav …. Es domāju, ka tā var notikt, un tā arī notiek puišu skolā un puišu barā, bet nekas tāds, nu nav bērnam nekas tāds," sacīja Butāne.

Zēnu kautiņu izmeklē arī policija. Ogres iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne skaidroja, ka kauslis vēl nav sasniedzis vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Viņam draud audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi.

"Visstingrākais, kas ir šajā gadījumā var draudēt, ir ievietošana speciālajā korekcijas iestādē - slēgta tipa. Tur viņš turpina iegūt izglītību, bet jau pavisam citos apstākļos. Ir arī sarunas ar vecākiem, nodošana vecāku pārraudzībā un tā tālāk," skaidroja Meikšāne.

Policija noskaidrojusi, ka dūru vicināšanas iemesls ir mutvārdu konflikts. Kādu sodu zēnam piemēros, būs zināms pēc izmeklēšanas.

"Kriminālprocess ir uzsākts, būs nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze, lai noteiktu miesas bojājumu smagumu. No tā arī būs atkarīga nozieguma kvalifikācija. Ņemot vērā to, ka iespējamā vainīgā persona nav sasniegusi vecumu, kad var saukt pie kriminālatbildības, tiks pieņemts lēmums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu. Tas ir atkarīgs no nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpes, no tā, kādā ģimenē viņš dzīvo, vai tur viss kārtībā, kāds bija pamats tādai nežēlīgai piekaušanai,” norādīja Meikšāne.

Ogresgala pamatskolas direktore Butāne prognozēja, ka sekas nebūs nopietnas, jo, vēl slimnīcā esot, cietušais zēns juties labi. Sazinoties ar cietušo zēnu, viņš norādīja, ka staigājot pa palātu un skatoties televīziju.

Konflikta noregulēšanā iesaistīts arī sociālais dienests. „Sociālajam dienestam ir liela atbildība saistībā ar klientu konfidencialitāti. Varu pateikt to, ka, protams, mēs savu iespēju un kompetences ietvaros sniegsim abām ģimenēm nepieciešamo sociālā darba un psihologa atbalstu,” pauda Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa.

Abu puišu ģimenes iepriekš kā nelabvēlīgas dienesta redzeslokā nav nonākušas.

Jau ziņots, ka kautiņš starp 12 un 13 gadus veciem skolēniem izcēlies 15.maijā pēc stundām skolas teritorijā, un vecākais skolēns smagi piekāva jaunāko. Notikušā apstākļus vērtē arī Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt