Ogres upes gaita pašlaik raita un situācija pagaidām stabilizējas

Samazinoties ūdens līmenim Ogres upē, ūdens no iepriekšējās dienās applūdušajām teritorijām ir atkāpies, situācija pakāpeniski stabilizējas, liecina Ogres novada informācija.

Dārzkopības sabiedrībā “Ogre” pie dažām mājām ceturtdien piekļūt nevarēja, jo arī iela zemākajā teritorijā bija applūdusi. Kopš ceturtdienas vakara ūdens no šīs teritorija ir atkāpies.

Pēdējā informācija un vērojumi liecina, ka ledus vižņu krāvums Ogres upes lejtecē ir sarucis, piektdienas laikā tas kļuva par vēl dažiem kilometriem īsāks. Šobrīd tas stiepjas no Ogres HES līdz Ogres upes ietecei Daugavā.

Taču aina mainās ik brīdi – dienas pirmajā pusē pie Ogres HES ūdens plūda aumaļām un ledus vižņi krājās tikai upes malās, savukārt pēcpusdienā ledus atkal ir sakrājies upes posmā virs HES aizsprosta. Izlaužoties cauri slūžām, ledus vižņi papildinās ledus krāvumu upes lejtecē.

 Ūdens līmenis šobrīd ir zemāks nekā iepriekšējās dienās. Cilvēku un mantu evakuācija pagaidām nav bijusi nepieciešama. Pašvaldības policijas turpina strādāt diennakts režīmā, nepārtraukti apsekojot plūdu riska teritorijas.

Dienesti turpina sekot upes uzvedībai. Tāpat "Dārziņu" apkārtnē iedzīvotājiem sniegta informācija, kā rīkoties, ja ūdens līmenis atkal kāptu.

Jau ziņots, ka Ogres upē augšpus Ogres pilsētas trešdien strauji kāpis ūdens līmenis, palielinās risks, ka atkal iespējami plūdi. 

Trešdienas laikā Ogres upē pie Lielpečiem ūdens līmenis kāpis par gandrīz metru, sasniedzot par 20 centimetriem augstāku līmeni nekā janvāra sākumā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti