Ogres upē spridzināts ledus; plūdu draudi saglabājas

Ceturtdien Ogres upes lejtecē notika ledus spridzināšana izpētes nolūkos, informēja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Mareks Silovs.

Notika divi sprādzieni, kuru mērķis ir noskaidrot pašreizējos ledus apstākļus un uzzināt, kur pa upes gultni ūdens plūst pašlaik.

Vairākos urbumos konstatēts, ka ledus sasalis līdz pat upes gultnei un ir ap 1,5 metriem biezs.

Plūdu draudi saglabājas augsti, jo ledus upē ir sasalis kopā ar vižņiem un iepriekšējos atkušņos salūzušo ledu.

Ieilgušais sals arī palielina risku, ka pavasaris iestāsies strauji un tādos apstākļos ūdens līmenis ceļas strauji, taču ledus vēl nav izkusis, lūzt un veido sablīvējumus, kas nosprosto upes plūdumu un izraisa vēl straujāku ūdens līmeņa paaugstināšanos, kas izvēršas plūdos.

Tā kā sals Latvijā martā bijis bargs un prognozes rāda, ka tik ātri neatkāpsies, ledus kārta turpina pieaugt. Bažas rada arī spēcīgais sniegputenis, kas šīs nedēļas nogalē piemeklēs Baltkrieviju un Krieviju. Daugavas baseinā putenis atnesīs lielu sniega daudzumu, vietām prognozēta sniega kārtas palielināšanās par 30 centimetriem, tādēļ, iestājoties pavasarim, ūdens pieplūdums Daugavā no Baltkrievijas un Krievijas būs liels.

Iepriekš lielākie pali Latvijā bija 2010. gada pavasarī, kad pēc bargas ziemas ar lielu sniega daudzumu daudzās Latvijas upēs tika fiksēts augstākais ūdens līmenis pēdējo vairāku gadu desmitu laikā, dažās upēs līmenis sasniedza absolūto rekordu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti