Rīta Panorāma

Intervija ar Andreju Pildegoviču

Rīta Panorāma

Suņi un patversme

Telefonintervija ar Artūru Manguli

Ogres upē augsts ūdens līmenis; Ogre gaida plūdus

Situācija Ogres upē ceturtdienas rītā nav mainījusies, ūdens līmenis vairs nekāpj, taču ūdens arī neatkāpjas, un pašvaldība gaida plūdus, LTV „Rīta Panorāmai” atzina Ogres novada mērs Artūrs Mangulis. 

Ceturtdienas rītā nekas nav mainījis, ūdens ir 50 centimetrus virs līmeņa; ir labi, ka nakts laikā tas nav cēlies, taču tas turas uz robežas, sacīja Mangulis.

Pašvaldība seko līdzi situācijai. Ja saņem ziņas, ka kādam iedzīvotājam nepieciešama palīdzība, viņam sniedz palīdzību, bet neko daudz vairāk izdarīt nevar.

Arī prognozes par situāciju ar plūdiem Ogrē šogad „nav nekādas labās”, atzina novada mērs, norādot, ka šogad vai nākamgad situācija būs jārisina globāli, iespējams jātīra Ogres upes gultne, jo situācija ar katru gadu kļūst aizvien sliktāka.

Ogres upē šobrīd paaugstinājies ūdens līmenis, ūdens līmeņa svārstības ietekmē strauji kūstošais sniegs un ledus vižņi, kas krājas upes līkumos un lejtecē, informēja Ogres novada pašvaldība.

 Ogres lejtecē ledus sastrēgums saglabājas vairāku kilometrus garumā. Plūdi Ogresgala pagastā un Ogres pilsētā ir reāli iespējami.

Pašlaik ūdens līmenis strauji cēlies virs Ogres HES, to veicina tur sakrājušies ledus vižņi. Visi aizvari Ogres HES aizsprostā ir izņemti. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informēja, ka tieši šo vietu šobrīd var uzskatīt par plūdu riska epicentru. Operatīvā informācija liecina, ka sākuši applūst zemākajā teritorijā esošie īpašumi dārzkopības sabiedrībā "Ogrē".

Operatīvie dienesti nepārtraukti uzrauga situāciju un ir gatavi rīcībai, ieskaitot evakuācijas pasākumus.

Jau ziņots, ka Ogres upē augšpus Ogres pilsētas trešdien strauji kāpis ūdens līmenis, palielinās risks, ka atkal iespējami plūdi.

Trešdienas laikā Ogres upē pie Lielpečiem ūdens līmenis kāpis par gandrīz metru, sasniedzot par 20 centimetriem augstāku līmeni nekā janvāra sākumā.

Pie Ogres pilsētas, kur upē ir piecus kilometrus garš ledus sastrēgums, ūdens līmenis dienas laikā kāpis par aptuveni 20 centimetriem un ir 205 centimetrus virs hidroloģiskās stacijas nulles atzīmes. Ūdens līmenis par pieciem centimetriem pārsniedz pirmo plūdu robežu.

Atkušņa dēļ tuvākajā diennaktī ūdens līmenis var kāpt arī Ogres pilsētas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti