Dienas ziņas

Diennakts nometņu rīkošanai – stingrākas prasības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogres tehnikums pārņem struktūrvienību Rankā

Ogres tehnikums pārņem struktūrvienību Rankā

Rankas profesionālā vidusskola 2015. gadā kļuva par Valmieras tehnikuma struktūrvienību, bet pērn tika lemts struktūrvienību slēgt mazā skolēnu skaita un citu nepilnību dēļ. Gulbenes novada pašvaldība iestājās par mācību iestādes saglabāšanu un pēc vairākkārtējām sarunām panākta vienošanās ar Ogres tehnikumu, ka skola Rankā turpmāk būs viena no Ogres tehnikuma struktūrvienībām.

Ogres tehnikums Rankā organizē uzņēmēju dienu, tā cenšoties ieinteresēt skolēnus, kuri varētu uzsākt šeit mācības jau rudenī. Uzņēmēju vidū plaši pārstāvēti ir mežistrādes nozares speciālisti, un tieši šis ir virziens, ko Rankā turpmāk varētu pastiprināti attīstīt. Jau šobrīd mežsaimniecības tehnikas mācību programma Rankā bija vienīgā, kurā skolēnu skaits nesamazinājās. Te piedāvā apgūt arī galdnieka, pavāra, grāmatveža, multimediju speciālista un citus arodus.

"Divējādas sajūtas; mēs mētājamies pēdējos gadus no vienas skolas pie otras. Šausmīgi neceru uz kaut ko briesmīgi labu, bet nu no pašiem jau gan laikam atkarīgs.  Pieļauju domu, ka sadarbība būs vairāk tendēta uz mežsaimniecību tieši, jo ar galdniecību pēdējā laikā Latvijā diezgan pašvaki," pauda galdniecības skolotājs Bruno Freimanis.

Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante pauž, ka tehnikumam jau ir pieredze šādā struktūrvienību pārņemšanā, un arī Vecbebros darbojas šāda struktūrvienība, kur par izglītības programmu īstenošanu atbild direktores vietnieks attiecīgajā vietā. Būtiski ir tas, lai izdotos piesaistīt skolēnus, - Valmieras tehnikums iepriekš pieņēma lēmumu struktūrvienību slēgt, jo te piecās mācību programmās izglītojās aptuveni 90 audzēkņi. Taču Ogres tehnikuma vadība uzskata, ka nelielais skolēnu skaits ir piemērots profesionālai izglītībai, kas notiek sadarbībā ar uzņēmējiem, kuri jau no pirmā kursa skolēniem nodrošina prakses vietas.

“Ogres programmas varbūt tieši ir pietuvinātākas esošajām programmām, kas līdz šim īstenotas, nekā Valmieras tehnikumā, jo Valmieras tehnikumā meža programmai nebija atšķirības no Ogres tehnikuma. Protams, nāk papildu iespējas, papildu piedāvājums, ko Ogres tehnikums jau vairāku gadu garumā jau ir īstenojis. Un arī šī jaunā programma, kas ir saistīta ar traktortehnikas apkopi un mehāniķu programma," norādīja Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Pagaidām vēl ir grūti spriest, vai un kā Rankā pieejamās mācību programmas varētu mainīties, jo tas atkarīgs no audzēkņu izrādītās intereses. Bet uzņēmēji uzsver, ka šajā reģionā ir nepieciešama šāda skola, kur tiek sagatavoti, piemēram, mežizstrādes speciālisti, kuru nozarē trūkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti