Rīta Panorāma

Dzejnieks Akuraters un dramaturgs Ibsens pasākumā «Laterna magica»

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Pēteri Druķi

Telefonintervija ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Artūru Manguli

Ogres mērs: Speciālisti šoreiz neiesaka spridzināt ledu Ogres upē

Lai gan pašlaik situācija Ogrē ir mierīga, pašvaldība nešaubās, ka lielākais atkusnis nesīs plūdus, bet speciālisti saka, ka ledus spridzināšana, ko izmantoja iepriekšējos gados plūdu novēršanai, nekādus rezultātus nedos, LTV „Rīta Panorāma” pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Ogrē šobrīd situācija ir mierīga,  bet vižņi Ogres upē sablīvējušies jau vairāku kilometru garumā un ūdens nevar mierīgi iziet Daugavā. Tikko sāksies lielāki atkušņi, būs nepieciešama lielāka iejaukšanās, lai to atrisinātu, atzina Mangulis.

Pašlaik situāciju ar ūdens līmeni upē nepārtraukti novēro, un pašvaldība cer uz lielāku valsts palīdzību plūdu novēršanai.  Savukārt speciālisti saka, ka ledus spridzināšana „neko labu nevar nest”, sacīja Mangulis.

Jau ziņots, ka Ogres iedzīvotājiem gada pirmajās dienās spēcīgais vējš atkal atnesis plūdus.  Bet līdz ar zemāko temperatūru pie Ogres upes ietekas Daugavā izveidojies piecu kilometru vižņu sastrēgums.

Lietavu dēļ oktobra vidū pārplūdusī Urgas upe izkāpa no krastiem un appludināja mājas.  Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojās, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi. 

Plūdi Ogri piemeklēja arī 2013.gada pirmajās dienās, kad cēlās Ogres upes līmenis, appludinot vairākas Ogresgala iedzīvotāju mājas, kā arī 2013.gada pavasarī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti