Ogres dome atceļ lokālplānojumu zemei, kur apsvēra celt «Gallusman» olu produktu ražotni

Izpildot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“attīstībai/Par”) rīkojumu, Ogres novada dome atcēla saistošos noteikumus par lokālplānojumu, kas izstrādāts pēc SIA “Gallusman” ierosinājuma par olu ražotnes izveidi.

Pašvaldībā informēja, ka pirms gada tika atļauta lokālplānojuma izstrāde attiecīgām zemes vienībām Madlienas pagastā, radot priekšnoteikumus olu un olu produktu ražotnes izveidei. Lokālplānojums izstrādāts pēc SIA “Gallusman” ierosinājuma, un to veica SIA “Reģionālie projekti”. Un vēlāk domē lokālplānojums tika apstiprināts.

Taču šogad novembrī Pūce apturēja minēto lokālplānojumu, jo tika saņemti vairāki iesniegumi un sākta pārbaude. VARAM izvērtēja lokālplānojuma dokumentāciju, konstatējot neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

Tāpēc 3. decembrī sasaukta Ogres novada domes ārkārtas sēde. Tajā deputāti esot iepazīstināti ar rīkojumā norādītajiem pārkāpumiem un pašvaldības sagatavoto argumentāciju par to, ka vairākas norādītās nepilnības nav objektīvas.

“Ogres novada pašvaldība, izdodot šos noteikumus, ir atbalstījusi ražošanas veicināšanu un darba vietu nodrošināšanu tepat novadā. Šobrīd mēs izpildīsim vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izdotajā rīkojumā noteikto, kā arī sagatavosim vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai un valdībai, lai viņi izlemj, kā rīkoties tālāk,” paziņojumā medijiem citēts Ogres domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība).

Domes sēdē tika nolemts atcelt saistošos noteikumus, kas nosaka attiecīgajām zemes vienībām Madlienas pagastā teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus un funkcionālo zonējumu – grafisko daļu olu un olu produktu ražotnes izveides vajadzībām. Tāpat lemts pilnveidot lokālplānojumu, novēršot neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

Domes deputāti arī lūgs Saeimas Juridiskajai komisijai iesaistīties jautājuma risināšanā par ārvalstu investora piesaistes iespējām uzņēmējdarbības attīstībai Latvijas lauku reģionā – Ogres novadā.

KONTEKSTS:

Ukrainas un Latvijas investoru grupas "Ovostar Union" uzņēmums "Gallusman" iecerētās ražotnes atrašanās vietai izskata vairākus variantus - Ogres, Valkas un Tukuma novadus. Uzņēmums ražotnes izveidē līdz 2026. gadam plāno investēt vismaz 85 miljonus eiro un radīt līdz 200 jaunu darbavietu.

"Gallusman" iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi. Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100x280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnu mēslu.

2019.gada novembrī ministrs Juris Pūce apturēja minēto lokālplānojumu, jo tika saņemti vairāki iesniegumi un sākta pārbaude. VARAM izvērtēja lokālplānojuma dokumentāciju, konstatējot neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

Vērtējot Pūces lēmumu, "Gallusman" pārstāvis to uzskatīja "kārtējais šķērslis" projekta īstenošanas ceļā, kas prasīs zināmu papildu laiku, tādējādi paildzinot termiņu ražotnes darbības uzsākšanai. Uzņēmumā norādīja, ka "Gallusman" arvien ir apņēmības pilns Latvijā izveidot olu produkcijas ražotni. Kompānija tostarp izskatot vairākas iespējamās vietas ražotnes izveidei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt