Panorāma

Sola mainīt gaisa kontroles mērījumu kārtību

Panorāma

Aktierim J. Kubilim-95!

Lielvārdes novadā uziet nelegālu cigarešu ražotni

Ogres apkārtnē uziet nelegālo cigarešu ražotni, kurai bijusi sava elektrostacija

Jūlija vidū Valsts policija Lielvārdes novadā uzgāja iespaidīgu nelegālo cigarešu ražotni, informēja Valsts policijā. Likumsargi izņēma 13,6 miljonus nelegālo cigarešu un deviņas tonnas tabakas. Saistībā ar notikušo ir aizturētas deviņas iesaistītās personas.

Šā gada jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa inspektors bija nonācis uz pēdām iespējamai nelegālo cigarešu ražošanai Lielvārdes novadā. Naktī uz piektdienu, 13.jūliju, Ogres iecirkņa policisti ieradās šajā adresē, lai veiktu kratīšanu. Rezultātā policisti divos savstarpēji savienotos angāros konstatēja nelegālo cigarešu ražošanu lielos apjomos. Tur atradās cigarešu ražošanas iekārta un plaša glabātuve. Cigarešu ražošanas iekārta bija modernizēta, lai spētu saražot pēc iespējas vairāk cigarešu īsā laikā.

Grandiozajai ražotnei bija pat sava elektrības ražošanas stacija.

Angāros atradās arī darbinieku gultas. Darboņi savas noziedzīgās darbības bija rūpīgi slēpuši un, lai nepiesaistītu apkārtējo uzmanību, gandrīz visi telpās uzturējušies nepārtraukti, turpat arī ēduši un gulējuši. 

"Interesantākais ir tas, ka šajā cigarešu ražotnē tika izveidotas guļamvietas, virtuve.

Praktiski viss tas aprīkojums bija, lai cigarešu ražotne darbotos autonomi un nepiesaistītu nekādu uzmanību,"

stāstīja Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Cigaretes ražotas ārzemju tirgum, par ko liecina atdarinātie cigarešu zīmoli. Policija uzskata, ka ražotne darbojusies neilgu laiku – no trim mēnešiem līdz pusgadam.

Kratīšanu laikā policisti kopumā konstatēja un izņēma 13,6 miljonus cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, apmēram deviņas tonnas tabakas un divas tonnas dīzeļdegvielas. Tāpat atsavinātas izejvielas - cigarešu papīri un filtri. 

Pašlaik ir aizturētas deviņas iesaistītās personas, no kurām divas nav Latvijas pilsoņi. Katram no aizturētajiem izdarītajā noziegumā bija sava loma. Viens no viņiem iepriekš ir sodīts par laupīšanu, savukārt vēl viens par nodokļu nemaksāšanu. 

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. 

Četrām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējām - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Šī ir jau otrā nelegālo cigarešu ražotne, ko policisti pēdējā mēneša laikā uzgājuši Ogres apkārtnē, un līdz šim - vērienīgākā. Šā gada jūnija beigās Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes policisti Ogres novadā uzgāja vēl vienu modernu nelegālo cigarešu ražotni. Toreiz tika atsavināti astoņi miljoni nelegālo cigarešu un 12 tonnas tabakas. Pagaidām policija nezina, vai abas ražotnes ir saistītas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti