Dienas ziņas

Tomē nozog 200 ziemassvētku eglītes

Dienas ziņas

Sīverā – vislielākā smalkās najādas atradne pasaulē

Laukos dala atstarojošās vestes

Ogrēnieši: Atstarojošās vestes laukos gandrīz neiespējami nopirkt

 

Lai atgādinātu par nepieciešamību ikdienā lietot atstarojošās vestes, skolās tiek organizētas dažādas kampaņas. Diemžēl iespēja  tās iegādāties nav tik vienkārša un visiem pieejama.  Aizvadītajā gadā Latvijā tika reģistrēti vairāk nekā 50 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gājuši bojā gājēji un riteņbraucēji diennakts tumšajā laikā.  Šogad tas jau ir par 16% vairāk nekā šajā laika periodā pērn.

 

Jānis Tobiass ir autobusa šoferis Ogres novadā jau teju 30 gadus. Viņš atzīst, ka situācija pilsētās ir drošāka, jo ielas ir apgaismotas. Taču iebraucot pagastos, jābūt īpaši uzmanīgam, sevišķi dienas otrajā pusē, kad skolēniem beigušās mācības:

“Vakarā pēc skolas laikam aizmirst mājās viņus, nu un tad viņi skraida pa ceļmalām, un tad nav bieži atstarotāju un redzamība ir ļoti grūta.”

Bet Lēdmanes pamatskolas 7.klases skolēni Reinis, Rinalds, Agris pat paši zina traģiskus gadījumus:

„Policija stāstīja, kas notika ar diviem brāļiem, kas nebija uzvilkuši vestes, ka viņi gāja pa ceļu. - Kas notika? - Vienu nobrauca un viens palika dzīvs. Viņus nepamanīja, nepaspēja nobremzēt un nobrauca. - Kur tas bija? - Lielvārdē.”

Lēdmanes pamatskolas skolotāja Līga Laganovska atzīst, ka atstarojošās vestes, īpaši pagastos, ir pirmās nepieciešamības prece. Bet iespējas tās iegādāties vietējos veikalos ir ierobežotas, arī Rīgā izvēles neesot:

„Man izdevās veikalā „Rimi” nopirkt tikai vestīti bērniem no 6-12 gadu vecumam, es tādu arī iegādājos. Savukārt lielajā veikala „Depo” bija vestes nu ļoti lieliem augumiem. Un citas izvēles nebija nekādas.”

Lai sekmētu drošību pagastos, šonedēļ Lielvārdes novada skolās vietējā pašvaldība piekto līdz devīto klašu skolēniem izdalījusi 100 atstarojošās vestes. Kampaņa organizēta sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju. Kā atzīst gan skolu, gan pašvaldības pārstāvji  – pirmie pozitīvie rezultātu jau redzami.

„Tikko pats braucu no Jumpravas un skatos, ka tur jau cilvēki pulksten četros staigā ar vestēm, apziņa ir radīta un saprot, ka tas tomēr ir nopietni,” stāsta Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Mazitāns.

Tomēr likums paredz, ka atstarojošās vestes diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām jāvalkā ir ne vien bērniem, bet ikvienam gājējam vai riteņbraucējam. Lai ar pirmkārt jādomā par savu drošību, lieku reizi jāatceras, ka, ja veste netiek lietota, policija var piemērot arī  naudas sodu no septiņiem līdz trīsdesmit eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti