Ogrē sāk būvēt gājēju tuneli zem sliežu ceļiem

Ogrē šonedēļ uzsākta gājēju tuneļa būvniecība zem sliežu ceļiem, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu, liecina valsts AS "Latvijas dzelzceļš" ("LDz") informācija.

Gājēju tuneļa izbūve nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsojumu, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu, norāda "LDz".

Pirmajā etapā blakus būvobjektam tiks izbūvēta pagaidu gājēju pāreja un pēc tam likvidēta esošā pāreja. Pagaidu pāreja būs aptuveni 15 metru attālumā Rīgas virzienā no esošās gājēju pārejas, un tās platums būs divi metri. Tāpat tiks uzstādītas drošības barjeras jeb labirints un brīdinājuma zīmes par drošu dzelzceļa šķērsošanu.

Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem un tam būs divas ieejas, kas būs aprīkotas ar liftiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem.

Būvniecības darbi tiks sadalīti divos etapos: pirmais posms būs no Mālkalnes prospekta puses, savukārt otrais posms būs no Skolas ielas puses. Tuneļa izbūvē paredzēts izmantot monolīta dzelzsbetonu, mākslīgā akmens plāksnes, savukārt ieejas kāpnes tiks veidotas no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm paredzēta automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma.

Projektu plānots īstenot līdz 2020. gada beigām, un to "LDz" uzdevumā veiks pilnsabiedrība "BMGS-Viadukts".

Lai veicinātu pasažieru drošību uz un pie sliežu ceļiem, valsts 2018.gada budžetā tika ieplānoti līdzekļi divlīmeņu sliežu šķērsojuma izbūvei Ogrē, šim mērķim paredzot dotāciju 2 miljonu eiro apmērā.

Divlīmeņu sliežu šķērsojuma tuneļa izbūves projektu izstrādāja Ogres pašvaldība, un iepirkumā par šī tuneļa būvniecību pieteicās divi pretendenti un gala rezultātā tika noslēgts līgums ar pretendentu, kura piedāvājums bija ekonomiski izdevīgākais. Līguma summa ir par aptuveni 25% mazāka nekā valsts piešķirtā dotācija šī projekta īstenošanai, piebilda "LDz".

"LDz" norāda, ka būvniecības darbu laikā netiks ietekmēta autotransporta kustība. Tāpat būvuzņēmums izvietos informatīvos plakātus par kustības izmaiņām, kas atradīsies Mālkalnes prospektā un Skolas ielā. 

KONTEKSTS: 

Gājēju pāreja, kas savieno Mālkalnes prospektu ar Skolas ielu, Ogrē tiek intensīvi izmantota. Te savās gaitās steidz gan pieaugušie, gan uz un no skolas un sporta centra ikdienā pārvietojas daudz bērnu. Šajā vietā notikuši negadījumi ar bojāgājušajiem. Iedzīvotāji atzinuši, ka šis ir riskants posms, lai arī ir žogi un brīdinājuma zīmes.

"LDz" pirms vairākiem gadiem atzina, ka konkrētā Ogres pāreja ir melnais punkts, taču norādīja, ka nav tik bīstama, lai uzņēmums tērētu savu naudu tās drošības uzlabošanai, ņemot vērā, ka šeit uzcelti žogi un gājēju labirinti. Cilvēkiem jābūt uzmanīgiem, šķērsojot sliedes, tuneļus un tiltus visiem nodrošināt nevarot, iepriekš norādīja uzņēmumā.

Ogres novada pašvaldība pēc ilgstošām sarunām ar "LDz" 2016. gada vidū panāca vienošanos par tuneļu projektēšanu zem sliežu ceļiem Ogrē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt