Ogrē sāk applūst dārziņi; Jelgavā dažas ielas

Ūdens līmenis Ogres upē pie Ogres pilsētas par 12 centimetriem pārsniedzis pirmo plūdu robežu un palienes, kur atrodas dārza mājiņas sāk applūst, LR un LTV informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ūdens līmenis ir sasniedzi 222 centimetrus (cm) virs stacijas nulles atzīmes, bet noteiktā plūdu robeža ir 210 cm. Ogres HES ir atvēris slūžas, taču ūdens un ledus masas nespēj ietecēt Daugavā, jo Rīgas HES ūdenskrātuve ir aizsalusi.

Lielupē ūdens līmenis visstraujāk cēlies pie Jelgavas, kur ūdens līmenis sasniedzis 213 cm, bet plūdu robeža ir 260 cm. Tomēr aģentūra BNS vēsta, ka dažas ielas applūdušas. Svētdienas vakarā Jelgavā starp tiltiem ledus sakustējās. Jelgavā applūdušas vairākas ielas, galvenokārt saistībā ar paliem Lielupes pietekās, kur ūdens līmeņa kāpums patlaban ir mitējies. Lielupē pie Staļģenes ūdens līmenis naktī paaugstinājies vēl par 20 cm, tādējādi kopš palu sākšanās tas jau kāpis par 443 cm, tomēr nav sasniegta 2010.gada plūdu atzīme.

Ūdens līmeņa kāpums Lielupē turpinās visai straujš. Pie Jelgavas diennakts laikā līmenis cēlies par nepilnu metru, savukārt upes augštecē, kur iepriekš bijis liels ūdens līmeņa kāpums, tas mazinās.

Aizvadītajā diennaktī straujākais ūdens līmeņa kāpums no Latvijas upēm bijis Daugavas augštecē - pie Krāslavas ūdens līmenis cēlies par 1,3 metriem, pie Daugavpils par 85 cm, bet Jēkabpils par aptuveni 40 cm. Daugavpilī līdz plūdu līmenim joprojām ir tālu - vairāk nekā četri metri.

Vidzemes un Latgales upēs vēl kāpj, taču palu maksimums vēl priekšā. Šonedēļ gaidāmi plaši pali gan Vidzemē, gan Latgalē, brīdina hidrologi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti