Dienas ziņas

Valkā cenšas rast jaunas darbavietas

Dienas ziņas

Latvijā ir augsta HIV un AIDS izplatība

Ogrē sacenšas Baltijas mežu nozares audzēkņi

Ogrē sacenšas Baltijas mežu nozares audzēkņi

Ogrē norisinās Baltijas valstu meža nozares 52. sporta spēles, kurās 36 labākie audzēkņi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sacenšas koku gāšanā, meža stafetē un darbā ar meža tehniku. Audzēkņiem sacensības Ogrē vienlaikus ir kā treniņš pirms došanās uz Eiropas čempionātu Austrijā, bet pedagogiem tā ir iespēja dalīties pieredzē.

Jau otro dienu Ogres tehnikuma sporta laukums ir kļuvis par sacensību vietu topošajiem mežizstrādes  speciālistiem.

Šodien stadiona vidū darbojas pievedējtraktors, ar kuru jauniešiem precīzi un pareizi gan jāiekrauj, gan jāizkrauj baļķi, bet pēc tam tas pats jāizdara ar meža mašīnu simulatoru. Sacensties ar Lietuvas un Igaunijas mācību iestāžu studentiem gan varēja tikai 12 labākie no 250 mežsaimniecības  programmas audzēkņiem.

"Jā, bija jāiztur konkurss. Mēs esam labākie braucēji ar traktoru. Visi, kas mācās par operatoriem, gribēja tikt uz sacensībām, jo tas operatoriem ir tāda kā augstākā pilotāža," saka topošais meža mašīnu operators Harijs Cers.

Meža nozares profesionālo spēļu tradīcija tika aizsākta Ogrē 1964. gadā, noslēdzot vienošanos ar Kauņas meža koledžas un Luua meža tehnikumu Igaunijā. Katru gadu sacensības notiek citā valstī, tādējādi dodot iespēju ne vien salīdzināt audzēkņu prasmes, bet arī mācību vietu un aprīkojumu.

"Tā mums veidojas un attīstās šī sadarbība. Vēl ļoti būtiska ir arī izglītības programmu īstenošana. Mēs salīdzinām programmas, un šajos profesionālās meistarības konkursos mēs arī redzam šo programmu rezultātu," saka Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.

Pedagogi atzīst, ka mācību process kaimiņvalstīs šajā nozarē ir līdzīgs, tomēr jau tradicionāli labākus rezultātus, īpaši koku gāšanā, sasniedz igauņi. Iemesls tam esot - kārtīgs treniņš. "Mācību programmās vairāk nekā 50% ir prakse, un pusi no tās audzēkņi darbojas reālā situācijā mežā," paskaidro Luua meža koledžas direktore Haana Cuba-Reinsali.

Arī ogrēnieši pusi no mācību laika pavada praksē, bet Lietuvā meistarības celšanai tiek piemērots individuāls grafiks. Sacensībās iekļautās disciplīnas audzēkņiem būs nepieciešamas, arī kārtojot kvalifikācijas eksāmenu un piedaloties Eiropas čempionātā, kas šogad  notiks Austrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt