Ogrē plāno ieviest maksu par iebraukšanu

Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti šonedēļ lēma par Ogres novada teritorijas plānojuma 2012. – 2024.gadam grozījumu izstrādi, tostarp par maksas ieviešanu iebraukšanai Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, informēja pašvaldībā.

Galvenie teritorijas plānojuma grozījumi skar nosacījumus nekustamā īpašuma apsaimniekošanai un paredz noteikt īpaša režīma zonu transportlīdzekļu iebraukšanai Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā. Tas nozīmē – par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā citu novadu iedzīvotājiem tiks noteikta nodeva.

Šādu kārtību plānots ieviest ar mērķi ierobežot tranzīta satiksmes plūsmu caur Ogres pilsētas teritoriju,

tādējādi ierobežojot izplūdes gāzu radīto negatīvo ietekmi uz gaisa kvalitāti un nodrošinot sabiedrības veselības aizsardzību, kā arī lai veicinātu pilsētvides un publiskās ārtelpas kvalitātes, īpaši aizsargājamās dabas teritorijas “Ogres Zilie kalni”, kultūrvēsturisko teritoriju un kultūras pieminekļu aizsardzību, kūrorta un tūrisma infrastruktūras attīstībai labvēlīgas vides veidošanos.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzina, ka nodevas noteikšana citu novadu iedzīvotājiem iebraukšanai Ogres pilsētā ir samērā radikāls solis, bet nekas neparasts, jo tāda kārtība un pieredze ir Jūrmalas pašvaldībai.

Vienlaikus paziņojumā medijiem norādīts –

ja pašvaldībai neizdosies panākt iebraukšanas maksu Ogrē, tad tiks lemts par valsts nozīmes autoceļa Rīga – Daugavpils nodošanu valstij.

“Tranzīta plūsma cauri pilsētai mums neko nedod, turklāt par to mums ir dārgi jāmaksā. Ja šo plūsmu samazināsim, pilsētas iedzīvotāji būs ieguvēji, uzlabosies viņu drošība, dzīves kvalitāte,” paziņojumā medijiem argumentē Helmanis.

Tāpat plānots noteikt papildu nosacījumus, kas Ogres pilsētā un Ogresgala pagasta teritorijā mazinātu un novērstu ilgstoši neapsaimniekotu, vidi un ainavu degradējošu būvju nelabvēlīgo ietekmi un bīstamību.

Pašvaldībā liela daļa iedzīvotāju neesot deklarējušies Ogres novadā, bet izmanto pašvaldības piedāvātos pakalpojumus, tāpēc iecerēts deklarētajiem iedzīvotājiem ieviest ogrēnieša karti, kas dotu tiesības izmantot pašvaldības sniegtos pakalpojumus un dažāda veida atvieglojumus, tajā skaitā iebraukšanu bez maksas, ja tāda tiks noteikta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti