Dienas ziņas

Jauniešiem iespēja izmēģināt deputāta darbu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukraiņu ģimenes gūst ienākumus pavasara tirgū

Ogrē pavasara tirdziņš ļauj piepelnīties Ukrainas bēgļu ģimenēm

Meklējot papildu veidus, kā atbalstīt kara bēgļus Latvijā, nedēļas nogalē Ogrē pavasara tirgū apmeklētāji iegādājās Ukrainas sieviešu un bērnu veidotos rokdarbus, kā arī iepazina tradicionālos ukraiņu ēdienus. Kā skaidro akcijas rīkotāji, pasākums ļāvis mammām ar maziem bērniem no Ukrainas gūt papildu līdzekļus iztikai Latvijā.

Vēl dienu pirms tirdziņa bijušajā Lauberes bērnu namā, kur šobrīd jau divus mēnešu dzīvo vairāk nekā 20 Ukrainas ģimenes, rosība bija gan virtuvē, gan atpūtas telpā. 1. maija tirdziņam tika gatavots ukraiņu borščs un dažādi rokdarbi.

Uzrunātās Ukrainas sievietes atzina, ka tas ļauj kaut uz brīdi nedomāt par notiekošo dzimtenē.

“Mēs radoši darbojāmies. Veidojām piespraudes ar Latvijas un Ukrainas karogiem. Izveidojām mūsu tradicionālās Ukrainas aproces,” pastāstīja ukrainiete Aņa.

Iedzīvotāju atsaucība tirgus dienā bija liela. Gan pārtiku, gan preces iegādājas par ziedojumiem. Kā novēroja “ReTV”, cilvēki labprāt vēra savus makus un vēlējās atbalstīt.

Rindas īpaši veidojas pie boršča stenda. Haralds ieradies pat ar savu burciņu. 

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

“Atbalsta mūs, vēl veiksmi. Līdzi jūt. Mums ir patīkami, ka var atnākt un dot savu mazo artavu palīdzībai mūsu valstij un mums visiem,” sacīja ukrainiete Anna.

“Es domāju, ka tas ir ļoti labi atbalstīt, lai sajustu, ka tu esi šeit gaidīts un ka mēs esam kopā,” sacīja tirdziņa apmeklētāja Inese.

Ukraiņu skolnieces Polīnas darinātais zaķis turpmāk mājvietu radīs pie skolnieces Ogrē: “Tas ir rokdarbs, kas nes labu, un katrs tajā var saskatīt, ko vēlas.”

Tirdziņā bija ukraiņu ģimenes, kuras šobrīd uzturas Ogres un Salaspils novadā, kā arī Rīgā.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale pastāstīja, ka gūtie līdzekļi ir papildu ienākumi ģimenēm, kā arī veids, kā nodarbināt mammas ar bērniem. “Ne visas mammas var strādāt, ne visiem var atrast darbu, un jāsaprot, ka ir arī bērni tādā vecumā, kurus nevar atstāt,” norādīja Bārbale.

Ukraiņu atbalsta biedrībā skaidroja, šobrīd aktuāls ir ne tikai dzīvojamā fonda jautājums, bet arī Ukrainas iedzīvotāju nodarbinātība un iespējas sniegt psiholoģisko palīdzību. Jo, kā uzsvēra biedrībā, mammas ar bērniem, kurām vīri vai dēli karo, nespēj tikt galā ar emocionālo slogu un atsevišķos gadījumos arī rodas problēmas ar alkoholu. 

“Pie manis dzīvo viena sieviete, viņai dēls karo un viņa netiek galā. Un es arī nevaru viņai palīdzēt, jo es neesmu psihologs,” atklāja Ukraiņu atbalsta biedrības valdes loceklis Ingus Zaharčenoks.

Pašvaldībā norādīja, ka tirdziņā gūtie ienākumi ģimenēm ir pat vairāki simti eiro, kas ir būtisks atbalsts ikdienas dzīvē, šobrīd uzturoties Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt