Dienas ziņas

Afganistānā pastiprinās teroristu uzbrukumi

Dienas ziņas

Jelgavas novadā turpmāk lapas dedzināt nedrīkstēs

Izveido fondu psihologa konsultācijām sievietēm

Ogrē izveido fondu psihologa konsultācijām spriedzes ietekmētām sievietēm

Būt mammai, skolotājai un labam darbiniekam – ar tik plašu pienākumu sarakstu pašlaik attālināto mācību laikā saskaras ne mazums sieviešu. Līdz ar pienākumu nastu mammas sūdzas par izdegšanu un spriedzi ģimenēs.

Ķegumiete Antra Krūmiņa teica: "Covid-19 laikā es piedzīvoju dažādas emociju pārmaiņas gan uz augšu, gan leju saistībā ar visu attālināto mācīšanos un ar bērniem…"

Krūmiņa ir divu bērnu mamma. Nespējot tikt galā ar attiecībām ar bērniem attālināto mācību laikā, viņa vērsās pie psihologa. "Mums patiešām palika mazāk konfliktu savā starpā, un es kļuvu emocionāli mierīgāka, pieņemošāka uz dažādām lietām," viņa atzina.

Personiskā pieredze Krūmiņu mudinājusi jautājumu par sieviešu psihoemocionālo stāvokli Covid-19 laikā aktualizēt plašāk. Kopā ar biedrību “Starptautiskais soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums”'' veikta iedzīvotāju aptauja novadā.

Biedrības pārstāve Iluta Jansone norādīja: "Tāda aiziešana pie psihologa ir diezgan liels solis, ko veikt. Ļoti grūti lūgt palīdzību kaut kādā situācijā un vēl jo grūtāk ir vērsties pie kaut kādiem dienestiem, lai palīdzību lūgtu. Vai speciāli braukt uz citu pilsētu."

Tikmēr lielvārdiete Vita Valtere ''ReTV'' atzina, ka ne vienmēr ģimenes locekļi ir spējīgi palīdzēt, tāpēc arī viņa meklējusi palīdzību pie speciālista.

"Ļoti bieži pat nav viegli lūgt palīdzību, vispār runāt par savām lietām, problēmām, jo tiek uzskatīts, ka tā ir vājuma pazīme. Bet es teiktu, ka tie cilvēki, kuri spēj lūgt palīdzību, ir tie drosmīgie,"

viņa teica.

Šobrīd biedrība izveidojusi atbalsta fondu, kas sniedz iespēju novada sievietēm saņemt bezmaksas psihologa konsultāciju.

"Lai ir tas mehānisms, kā vienkārši saņemt psihologa konsultāciju un tajā procesā secināt, atrast tos mehānismus, kā es ikdienas dzīvē spēju labāk tikt galā vai otrādi – saprast, ka man patiešām vajag palīdzību. Un tad atrast sevī spēku un motivāciju dziļāk risināt to problēmu, kas ir jau radusies," teica Jansone.

Psiholoģe Sanita Toča, kas sadarbojas ar biedrību, norādīja, ka vismaz pusei no sievietēm nepieciešams terapiju turpināt.

Toča teica: "Tas vienojošais ir pieaugošā trauksme. Jo mums ir jāmaina savi paradumi, darbošanās. Tas rada stresu, un pielāgošanās ne vienmēr visiem ir veiksmīga. Ja, piemēram, partneris nav atbalstošs vai darbs nenāk pretī, tad lielā mērā veidojas izdegšana."

Sievietes pēc palīdzības vēršas arī pašvaldības Sociālajā dienestā, un šādu gadījumu skaits Covid-19 laikā aug. Kā norādīja Ogres Sociālā dienesta psiholoģe Eva Stikāne, šobrīd ārkārtējās situācijas laikā ne vienmēr sievietes ir spējīgas izbrīvēt laiku konsultācijai, tomēr meklē veidus.

Stikāne sacīja: "Ir visādi – gan automašīnā, gan ārā parkā uz soliņa. Mēģina izbrīvēt laiku un konsultēties."

Biedrība arī izstrādājusi digitālo bukletu, apkopojot informāciju par to, kur var saņemt bezmaksas sociālo palīdzību Ogres novadā un valsts mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti