Panorāma

Tallinā paredz būtisku tūristu samazināšanos

Panorāma

Dūmu detektorus lieto vairāk, bet ne pietiekami

Anulē deputāta mandātu par sēžu neapmeklēšanu

Ogrē deputātei Vecziediņai anulē mandātu par domes sēžu neapmeklēšanu

Ogres novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē anulējusi Ilgas Vecziediņas (Apvienība iedzīvotāji) deputāta pilnvaras, jo viņa nav piedalījusies astoņas domes sēdēs pēc kārtas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas uzrauga pašvaldību darbu, šo lēmumu atzīst par likumīgu.

Vecziediņa savu neierašanos pamatoja ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un to, ka viņa ir Covid-19 riska grupā, tāpēc vairākkārt bija lūgusi rast iespēju domes sēdēs piedalīties attālināti.

Tā kā Ogres novada pašvaldība ārkārtējās situācijas laikā savu nolikumu nemainīja un neparedz iespēju rīkot sēdes attālināti, bet Vecziediņa nevar uzrādīt attaisnojušu iemeslu klātienes sēžu kavēšanai, likums ļauj anulēt deputāta pilnvaras.

VARAM uzsvēra, ka pašvaldībai ir tiesības, bet ne pienākums rīkot sēdes attālināti. Ogres novada pašvaldība bija starp tām, kas ārkārtējā situācijā nemainīja savu nolikumu, lai sēdes rīkotu attālināti – līdz ar to deputātiem darba pienākumi jāpilda klātienē. 

“Šajā gadījumā attaisnojošs iemesls varētu būt veselības stāvoklis, bet būtu nepieciešams kādas kompetentas institūcijas vai kompetenta speciālista izdota izziņa vai slimības lapa, ka situācija ir tāda, ka persona nevar apmeklēt klātienē sēdes. Ja tas nav noticis un šis attaisnojošais iemesls nav apliecināts ar speciālista vērtējumu, tad mūsu ieskatā no likumības viedokļa mēs šeit neredzam pamatu iejaukties konkrētajā lēmumā,” komentēja VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Īpaši sasauktā ārkārtas sēdē Vecziediņa norādīja, ka pirms ārkārtējās situācijas ilgstoši slimojusi ar gripu un citām elpceļu saslimšanām. Esot ģimenes ārsta izraksts no medicīniskās kartes, ka Vecziediņa Covid-19 epidēmijas laikā atbilst riska grupai, bet slimības lapu neesot iespējams vairs izsniegt.

 “Šajā periodā es slimības lapu nevarēju izņemt, jo trīs gadu perioda noteiktais limits uz ārstniecības pabalstu saņemšanu man ir izsmelts. Ģimenes ārsts to zina, es nemitīgi sazinājos arī ar domes kancelejas darbiniekiem, līdz ar neuzskatu, ka es būtu rīkojusies nepareizi. Bet esmu gaidījusi un lūgusi atbalstu no domes puses nodrošināt man balsojumu par katru no šiem lēmumprojektiem, kas šeit notiek,” pauda Vecziediņa.

 “Vecziediņas kundze, jūsu ierašanās šodien šeit apliecina, ka jums ir svarīgi tikai ar jums saistīti jautājumi. Kad mēs pirms tam astoņās sēdēs lēmām jautājumus, kas skāra sabiedrību, jums tas likās nenozīmīgi,” teica Ogres mērs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība).

No 17 Ogres novada domes deputātiem sēdē piedalījās 13, un no tiem 11 atbalstīja deputāta pilnvaru anulēšanu Vecziediņai. Viņa domē bija ievēlēta no partijas “Apvienība iedzīvotāji” saraksta, un tagad viņas vietā stāsies Indulis Kalniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt