Dienas ziņas

Premjers izsaka neuzticību veselības ministrei

Dienas ziņas

Aprūpes centrā Covid-19 gandrīz visiem

Karantīnā daudzdzīvokļu mājas pirmais stāvs

Ogrē beidzas karantīna daudzdzīvokļu mājā, kur izolēts bija vesels stāvs

Aizvadītie svētki Latvijā pavadīti mājsēdes režīmā, taču Ogrē, Mālkalnes prospektā 38, daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji tikai pirmdien pirmo reizi pēc 10 dienām varēja iziet ārpus dzīvesvietas. Mājas pirmais stāvs policijas uzraudzībā atradās karantīnā, jo vienam iedzīvotājam tika konstatēta saslimšana ar Covid-19.  

Šī ir otrā diena, kopš Mālkalnes prospekta 38 mājas pirmā stāva iedzīvotāji vairs nav karantīnā. Taču vēl vakar viņiem tika piegādāta maltīte trīs reizes dienā un tā tas notika gandrīz divu nedēļu garumā. Vēl pirms Ziemassvēktiem, vienam no četrstāvu mājas iedzīvotājiem konstatējot saslimšanu ar Covid-19, karantīnā nokļuva visi mājas pirmā stāva iedzīvotāji, jo vēlāk kopumā tika konstatēti septiņi saslimšanas gadījumi.

"Ņemot vērā, ka šajā mājā ir koplietošanas telpas, kas ir sanitārās telpas, tualete, duša, virtuve, rezultātā visi pirmā stāva mājas iedzīvotāji uzskatāmi par kontaktpersonām. Lai nodrošinātu pirmām kārtām pārējo mājas iedzīvotāju drošību, nemaz nerunājot par pilsētas iedzīvotāju drošību, tika pieņemts lēmums, ka jāizolē viss pirmais stāvs.

Protams, cilvēku pirmais sašutums bija par to – man ir jāiet uz darbu, bail pazaudēt darbu.

Bet 24. decembra rītā visu pirmā stāva iedzīvotāju dati bija ievadīti SPKC mājaslapā, kur tiek reģistrētas kontaktpersonas, tiem, kas darba attiecībās, automātiski reģistrējas slimības lapa," stāstīja Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale.

Tā kā karantīna bija noteikta tikai pirmā stāva iedzīvotājiem, pārējie mājas iedzīvotāji tika informēti par situāciju, un ik dienu tika veikta visas mājas koplietošanas telpu pastiprināta dezinficēšana.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis pastāstīja, ka lielu starpgadījumu, konfliktsituāciju vai nepaklausības nebija. 

Lai gan karantīnas laiks ir beidzies, lai zinātu, kā rīkoties tālāk, pirmdien pašvaldība saņēma 150 Covid-19 testus mājas iedzīvotāju un palīdzības sniegšanā iesaistīto cilvēku – policijas un sociālā dienesta darbinieku – testēšanai. Iedzīvotājiem tests bija jāveic pašiem pēc sniegtās instrukcijas.

"Šorīt atpakaļ saņēmām 84 testus, tātad bez rezultāta palikuši 18 testi šobrīd. Uz kopējo mājas skaitu šis ir ļoti niecīgs skaits, ņemot vērā, ka vairāki iedzīvotāji bija paši veikuši testēšanu, un ir ģimenītes, kurās ir ļoti mazi bērniņi, kuri noteikti nevarēja nodot šo testu tīri fiziski. Iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi, ļoti saprotoši, ieinteresēti," stāstīja Ogres novada sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa.

Visu veikto testu rezultāti būs zināmi trešdien. Tā kā karantīnas laikā netika saņemta informācija par jauniem saslimšanas gadījumiem, ēkas pirmais stāvs vairs nav arī izolēts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt